شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » آخرین آمار از پوشش بیمه روستائیان در ایران/ خراسان رضوی رتبه دوم کشور و سبزوار رتبه دوم استان

به گزارش عصر سبزوار، محمود کاظمی در نشست با مسئولان شهرستان سبزوار، افزود: بر مبنای سرشماری سال ۹۵، حدود ۵۱۶ هزار خانوار روستایی در کشور وجود دارند که مشمول عضویت این صندوق هستند.
وی ادامه داد: بر اساس آخرین آمار، تاکنون ۱۵۹ هزار خانوار روستایی و عشایر خراسان رضوی زیرپوشش بیمه اجتماعی قرار گرفتند و ضریب پوشش این بیمه در استان، ۳۱ درصد است.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر خراسان رضوی اظهار داشت: بر اساس پایش صورت گرفته، ۱۸۷ هزار خانوار روستایی این استان، فاقد هرگونه پوشش بیمه اجتماعی هستند.
کاظمی خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید برای حمایت از کشاورزانی که ساکن روستاها نیستند، طرح بیمه کشاورزان غیرساکن روستا را از سال ۱۳۹۳ اجرا کرده است.
وی تصریح کرد: طی ۱۴ سال فعالیت این صندوق، تاکنون ۱۰ هزار و ۹۰۰ خانوار مشمول مستمری سه گانه از کارافتادگی، بازنشستگی پیش از موعد و مستمری، فوت شده‌اند که حقوق ماهیانه دریافت می‌کنند.
معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار نیز در این نشست گفت: ضریب پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان در این شهرستان، ۵۶ درصد است و سبزوار رتبه دوم خراسان رضوی را در پوشش این بیمه دارد.
احمد برادران افزود: هم اکنون ۸۵ درصد از جمعیت روستایی در بخش روداب، ۵۸ درصد در بخش مرکزی و ۳۶ درصد در بخش ششتمد سبزوار زیر پوشش این ییمه قرار دارند.
وی با اشاره به توجه دولت تدبیر و امید به مقوله توسعه پایدار روستایی، اظهار داشت: بیمه روستاییان و عشایر با کمترین پرداختی حق بیمه توسط روستاییان، برخورداری از مزایای بازنشستگی و از کارافتادگی را برای آنها فراهم می کند.
گفتنی ست؛ صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان از سال ۱۳۸۴ زیر نظر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه ‌اندازی شده و به روستاییان کشاورز ساکن و غیرساکن در روستا و عشایر، خدمات بیمه‌ای ارائه می‌دهد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عصر سبزوار | رسانه ی مردمی