شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » استقبال دانش آموزان سبزواری از طرح درهای باز دانشگاه حکیم سبزواری

به گزارش عصر سبزوار، در اجرای این طرح طی ۲ روز، جمعی هزار نفره از دانش ‌آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم دبیرستانهای سبزوار به منظور کسب تجربه و آشنایی عملی، میهمان فضاهای علمی و آموزشی دانشگاه حکیم سبزواری شدند.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری پیرامون این موضوع، گفت: هدف از اجرای طرح ابتکاری این مرکز آموزش تحصیلات عالی و تکمیلی، ایجاد فرصتی جذاب برای آشنایی حضوری و تجربه عملی هرچه بیشتر دانش‌آموزان با فضای دانشگاه، رشته‌های تحصیلی مقاطع مختلف آموزش عالی، روش پژوهشهای دانشگاهی و امکانات آزمایشگاهی می باشد.

دکتر علی‌اصغر مولوی افزود: اجرای طرح درهای باز دانشگاه حکیم سبزواری، مجالی انگیزشی و جهت ‌بخش را در قالب دیدار و گفتگوی دانش‌آموزان با استادان، اعضای هیات علمی و کارشناسان دانشگاهی، برای این قشر فراهم آورد.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری ادامه داد: دانش ‌آموزان شرکت‌کننده در این برنامه فرهنگی با سطح علمی، دانشکده‌ های مختلف و جایگاه دانشگاه حکیم سبزواری در سطح منطقه و کشور نیز آشنا شدند.

وی اظهار داشت: در چارچوب اجرای این ظرف روزهای ۷ و ۸ بهمن ۹۸، دانش ‌آموزان سبزواری از ۵۳ آزمایشگاه، ۳۶ کارگاه آموزشی و دیگر برنامه‌ها و امکانات علمی و پژوهشی این مرکز آموزش عالی بازدید کردند.

گفتنی ست؛ دانشگاه حکیم سبزواری ۹ هزار دانشجوی مشغول تحصیل در ۱۰ دانشکده، ۳۳ گروه آموزشی و ۱۳۹ کدرشته‌ تحصیلی در مقاطع کارشناسی تا دکترا دارد. همچنین ۱۳ شرکت در مرکز رشد واحدهای فناور این دانشگاه فعالیت دارند.

این مرکز آموزش عالی در چارچوب آمایش آموزش عالی کشور یکی از ۲۲ “دانشگاه محور” و مستقل در ایران اعلام شده است. دانشگاههای فردوسی مشهد، بیرجند، بجنورد و سمنان، دیگر مراکز آموزش عالی محور در منطقه ۹ کشور شامل استانهای خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و سمنان هستند.

روسای دانشگاههای محور توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزیر علوم انتخاب شده و رئیس دیگر دانشگاههای هر منطقه نیز، توسط روسای دانشگاههای محور انتخاب می‌شوند که دانشگاه حکیم سبزواری این وظیفه را در غرب خراسان رضوی برعهده دارد.

همچنین دانشگاه حکیم سبزواری از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به عنوان یکی از ۶ دانشگاه برتر ایران در حوزه دیپلماسی علم و فناوری و روابط بین‌الملل شناخته شده است.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عصر سبزوار | رسانه ی مردمی