شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » افزایش میزان بهره مندی از شبکه فاضلاب در سبزوار به ۹۵ درصد/ اتمام زیرسازی راه آهن سبزوار تا مهر ۹۸


🔸افزایش میزان بهره مندی از شبکه فاضلاب در سبزوار به ۹۵ درصد/ اتمام زیرسازی راه آهن سبزوار تا مهر ۹۸

🔹نماینده مردم شهرستانهای غرب خراسان رضوی در مجلس، از تامین اعتبار اجرای پروژه شبکه فاضلاب در محلات کلاته سیفر و بهار این شهر خبر داد و گفت: عملیات آن به عنوان مطالبه چندین ساله اهالی به زودی وارد فاز اجرایی می شود.

🔹علی سبحانی فر در حاشیه نشست پرسش و پاسخ با شهروندان محله کلاته سیفر سبزوار با اشاره به بازدید های گذشته و پیگیری های متعدد برای حل مشکلات این محله، افزود: در گذشته تعدادی از کوچه ها و معابر محله کلاته سیفر از وضعیت نامناسبی رنج می برد که بحث آسفالت معابر پیگیری شد.

🔹وی با بیان اینکه ایجاد پارک محله یکی از مطالبات جدی اهالی محله کلاته سیفر است، ادامه داد: عملیات احداث پارک محله از سوی سازمان سیما، منتظر و فضای سبز شهرداری سبزوار به اتمام رسیده و درخواست کرده ایم هرچه سریع تر لوازم های ورزشی برای رفاه حال اهالی نصب شود.

🔹نماینده مردم شهرستانهای غرب خراسان رضوی در مجلس با اظهار اینکه یکی از دغدغه ها، خواسته ها و مطالبات اهالی محله کلاته سیفر، بحث ساماندهی است و در تلاش هستیم که مطالبات مردم این محله تحقق یابد، اظهار داشت: ساماندهی کوچه ها و معابر محله کلاته سیفر سبزوار، نیازمند تامین اعتبار است که نیاز به اعتبار چندین میلیارد تومانی دارد.

🔹سبحانی فر با بیان اینکه طی روزهای اخیر با معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان بازآفرینی شهری کشور رایزنی کردیم و وی به سبزوار سفر کرد و بازدید میدانی از محلات هدف سبزوار داشت، اجرای شبکه فاضلاب را یکی از مطالبات دیرینه اهالی محله کلاته سیفر دانست و تصریح کرد: برای حل مشکل فاضلاب این محله، به همراه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سبزوار نشستی با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور برگزار کرده ایم.

🔹وی با اشاره به اینکه در دو ماه گذشته اجرای شبکه فاضلاب برای محلات کلاته سیفر و بهار شهر سبزوار تامین اعتبار شده است و با اجرای شبکه فاضلاب در این محلات، به میزان بهره مندی ۹۸ درصدی از شبکه فاضلاب در شهر سبزوار می رسیم، خاطرنشان کرد: شرکت آب و فاضلاب سبزوار به دنبال تهیه اسناد مناقصه برای تعیین پیمانکار اجرای شبکه فاضلاب در محلات کلاته سیفر و بهار می باشد.

🔹سبحانی فر با تقدیر از زحمات ریاضی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سبزوار به منظور حل مشکلات فاضلاب این شهر، عنوان داشت: از زمانی که توفیق خدمت گزاری پیدا کرده ایم، میزان بهره مندی شهر سبزوار سیستم فاضلاب حدود ۵۷ درصد بود اما امروزه به ۹۵ درصد رسیده است. ضمن اینکه با پیگیریهای متعدد؛ پروژه احداث شبکه فاضلاب محله قلعه نو سبزوار نیز از ماه های گذشته اجرایی شده و هم اکنون در حال انجام است.

🔹نماینده مردم شهرستانهای غرب خراسان رضوی در مجلس با اشاره به اقدامات مدیریت شهری در راستای پیشرفت و توسعه سبزوار و بیان اینکه برای احداث کمربندی شمال شرقی سبزوار، ۳۰۰ هکتار از اراضی آزادسازی شده و پروژه تا مسیر جاده توحید شهر اجرایی شده و به زودی به سمت جاده اسفراین ادامه می یابد، یادآور شد: ۸ هکتار از اراضی ملی برای بازگشایی مسیر کمربندی جنوبی به امامزاده شعیب (ع) سبزوار اختصاص یافته است.

🔹وی با اظهار اینکه در سال ۹۰، تنها ۳۵ روستا در پنج شهرستان غرب خراسان رضوی، از نعمت گاز بهره مند بود اما با دستور وزیر نفت عملیات گاز رسانی به ۱۲۰ روستای این منطقه انجام شد، گفت: خوشبختانه امروزه بهره مندی ۹۷ درصدی از نعمت گاز در روستاهای غرب خراسان رضوی رسیده ایم و شاخص بهره مندی روستاهای این منطقه از جاده های آسفالته روستایی نیز، از ۵۸ درصد به ۹۳ درصد رسیده است.

🔹سبحانی فر با اشاره به اقدامات و فعالیت های انجام شده در بخش سلامت غرب خراسان رضوی و با بیان اینکه سالانه تعداد زیادی از بیماران استانهای همجوار برای انجام عمل قلب باز و شیمی درمانی در سبزوار حضور می یابند، افزود: سبزوار به عنوان یکی از معدود شهرستانهای کشور از اورژانس هوایی بهره مند است و امروزه افتخار می کنیم در بخش سلامت در شرق کشور پس از مشهد در رتبه نخست قرار گرفته ایم.

🔹نماینده مردم شهرستانهای غرب خراسان رضوی در مجلس از صدور مجوز پذیرش بیماران خارجی در بیمارستانهای سبزوار با پیگیری متعدد که نقش مهمی در توسعه گردشگری در منطقه دارد، خبر داد و اظهار داشت: با احداث بیمارستان حشمتیه سبزوار، برای ۱۶۰۰ نفر در بخش سلامت اشتغالزایی ایجاد شد و حدود ۸۰۰ نفر در این بیمارستان مشغول به کار شدند.

🔹عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به پیشرفت های سبزوار در بخش صنعت و تولید طی چند سال اخیر، ادامه داد: در گذشته واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی شماره ۲ سبزوار وجود نداشت اما امروزه تعداد زیادی از واحدهای صنعتی این شهرستان در شهرک صنعتی احداث شده است.

🔹سبحانی فر با تاکید بر اینکه پروژه راه آهن یکی از آرزوهای دیرینه مردم دیار سربداران بوده و در حال حاضر این پروژه رو به اتمام است و با بیان اینکه زیرسازی مسیر راه آهن سبزوار تا مهر امسال به اتمام می رسد و مناقصه اجرای عملیات ریل گذاری آن نیز برگزار شده است. یادآور شد: عملیات احداث نیروگاه ۵۴۶ مگاواتی سیکل ترکیبی سربداران سبزوار از هفته گذشته با تجهیز کارگاه وارد فاز اجرایی شده و با اجرای این پروژه، حداقل ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر مشغول به کار می شوند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عصر سبزوار | رسانه ی مردمی