شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » برگزاری گرامیداشت ۸ اسفند، روز بزرگداشت حکیم سبزواری، در زادگاهش

به گزارش عصر سبزوار، هر چند جایگاه به گفته بسیاری از صاحبنظران، جایگاه حکمی و عظمت شخصیتی حکیم سبزواری ایجاب می کرد که روز بزرگداشت او در متن تقویم کشور ثبت شود، اما به هرحال ثبت در ضمیمه هم، بهانه خوبی برای یادآوری خدمات علمی و جایگاه فلسفی این آخرین فیلسوف بزرگ اسلامی است.

به همین مناسبت طی چند سال گذشته، مناسبت ۸ اسفند با فراز و فرودهایی در سبزوار گرامی داشته شده است. در همین راستا شهرداری سبزوار امسال در حال تدارک برنامه ای برای گرامیداشت حکیم سبزواری است.

مدیر روابط عمومی شهرداری سبزوار گفت: شهرداری در حال تدارک مراسمی برای بزرگداشت ۸ اسفند، روز بزرگداشت حکیم حاج ملاهادی سبزواری است که با حضور چند میهمان برجسته کشوری برگزار می شود.

محمد اختریان افزود: در حال حاضر در حال دعوت از میهمانان هستیم، اما از آنجایی که هنوز حضور آنان به قطعیت نرسیده است، نمی توانیم اسامی را اعلام کنیم.

وی ادامه داد: سعی داریم مراسم امسال را، در تالار کاشفی و یا در تالار اجتماعات مدرسه اهل البیت (حوزه علمیه سبزوار) برگزار کنیم و پوستر این برنامه طی روزهای آینده، منتشر می شود.

مدیر روابط عمومی شهرداری سبزوار اظهار داشت: سال گذشته دانشگاه حکیم سبزواری بزرگداشت این فیلسوف برجسته را در خلال یک همایش علمی دیگر جای داده بود.

اختریان تصریح کرد: امسال هم سعی داریم از همکاری دانشگاه ها و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار در برگزاری این مراسم کمک بگیریم، اما نباید روز حکیم سبزواری، تحت الشعاع موضوع دیگری قرار گیرد.

مسئول کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری شورای شهر سبزوار هم در این رابطه گفت: سال گذشته نام حکیم سبزواری در سایه همایش دیگری که در دانشگاه برگزار شد، که ارتباطی با جایگاه و شخصیت علمی این فیلسوف بزرگ نداشت و متاسفانه شهرداری و دیگر نهادهای شهری سبزوار، هیچ برنامه مستقلی در این رابطه نداشتند.

مسعود پسندیده افزود: امسال در همین راستا، از چند هفته قبل طی نامه ای به ریاست شورای شهر، درخواست کرده ام که ضرورت برگزاری بزرگداشت حکیم سبزواری در ۸ اسفند امسال به شهرداری تذکر داده شود و درباره دلایل کوتاهی صورت گرفته در سال قبل سئوال شود.

وی ادامه داد: اگر امسال هم همایش حکیم سبزواری با کیفیت مناسبی برگزار نشود، این مناسبت هم مانند نمایشگاه توانمندی های رسانه ای، آیین استقبال از امام زمان و چند فعالیت فرهنگی دیگر که در سالهای گذشته انجام می شد، در دوره شهرداری آقای کوشکی به فراموشی سپرده خواهد شد و لذا علاقه مندان و دلسوزان فرهنگی سبزوار باید این مهم را با جدیت پیگیری کنند./اسرارنامه

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عصر سبزوار | رسانه ی مردمی