شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » برگشت پرونده ۶ مامور پلیس سبزوار به دادگاه

به گزارش عصر سبزوار، ۴ آبان سال ۱۳۹۴، مأموران پلیس سبزوار که به‌دنبال یک قاتل فراری بودند، وقتی پی بردند متهم به تهران فرار کرده، با نیابت قضایی راهی تهران شدند.

آنها در جاده خاوران تهران خودروی متهم را شناسایی کرده و راه را بر او که راننده خودروی پراید بود و سرنشینان خودرو سد کردند.

ماموران وقتی با مقاومت متهمان رو به رو شدند، دست به اسلحه برده و در یک درگیری مسلحانه، متهم فراری به‌نام فرشید ۲۴ ساله، برادر ۳۰‌ساله‌اش فرشاد و یکی از دوستانش به‌ نام عباس ۲۶ ساله جان باختند.

با تکمیل تحقیقات برای هر ۶ مأمور پلیس به اتهام ۳ فقره قتل عمدی، تخریب عمدی خودرو و مجروح کردن ۱ سرباز وظیفه، کیفرخواست صادر شد و متهمان در دادگاه پای میز محاکمه ایستادند و هر ۶ نفر به قصاص محکوم شدند.

اما زمانی که پرونده برای تأیید حکم به دیوانعالی کشور رفت، از سوی قضات دیوان نقص گرفته شد. از آنجایی که نقص‌ها در مرحله تحقیقات بود، پرونده بار دیگر به شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران ارجاع شد.

قضات دیوانعالی اعلام کرده بودند که نظریه کارشناسی اسلحه، بازسازی صحنه قتل، تحقیق از مأموران و شاکیان باید بررسی و تکمیل شود. همچنین نظر کارشناسی از سوی مأموران حفاظت اطلاعات ناجا در مورد تیراندازی صورت گیرد.

به دستور بازپرس ساسان غلامی، موارد مورد نظر بررسی شد و برای دومین بار بازسازی صحنه صورت گرفت. همچنین هیأت ۳ نفره کارشناسی رسمی دادگستری نیز اعلام کرد که مأموران هنگام تیراندازی، قانون به‌کارگیری سلاح را رعایت نکرده‌اند.

با تکمیل تحقیقات و رفع نقص‌های اعلام شده، پرونده بار دیگر با صدور کیفرخواست از سوی بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران برای رسیدگی به‌دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عصر سبزوار | رسانه ی مردمی