شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » بزودی، استقرار اداره گمرک در سبزوار

به گزارش عصر سبزوار، حسین شاد افزود: سبزوار با وجود ۱۷ هزار واحد صنفی، حدود ۲۷۰ واحد صنعتی و وجود زیرساخت‌های از جمله فرودگاه و راه‌آهن، نیاز به ایجاد اداره گمرگ داشت که خوشبختانه در ماه های اخیر زمینه‌های استقرار آن فراهم شده است.

وی تصریح کرد: استقرار گمرک با فراهم نمودن بستر مراودات بین‌المللی فعالان تجاری و اقتصادی سبزوار، رشد اقتصادی منطقه غرب خراسان را به همراه خواهد داشت.

**راه اندازی گمرگ، تسهیل مراودات بین المللی در سبزوار با راه اندازی گمرک

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار گفت: با استقرار اداره گمرک در سبزوار طی هفته های جاری، مراودات بین المللی این شهرستان تسهیل می‌شود.

علی امید بخش در نشست کارگروه اقتصادی سبزوار افزود: با استقرار گمرگ، فعالان حوزه اقتصادی می‌توانند امور مربوط به صادرات محصولات و وارد کردن برخی مواد اولیه را، در سبزوار انجام دهند.

وی ادامه داد: شهرستان سبزوار با ۱۷ هزار واحد صنفی و حدود ۲۷۰ واحد صنعتی و ظرفیت‌هایی چون فرودگاه و راه آهن، نیازمند ایجاد اداره گمرک بود که سال گذشته سازمان گمرگ کشور با استقرار این اداره در سبزوار موافقت کرد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار اظهار داشت: ایجاد گمرگ در سبزوار، بستری برای رشد و شتاب اقتصادی واحدهای تولید و تجاری منطقه غرب خراسان می‌شود.

امیدبخش با اشاره به رشد صنعت در سبزوار، تصریح کرد: پارسال ۲۱ فقره پروانه بهره‌برداری تولیدی با سرمایه ‌گذاری ۴۰/۵ میلیارد تومان در شهرستان ‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن صادر شد.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عصر سبزوار | رسانه ی مردمی