شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » بهبودی ۱۳ بیمار مبتلا به کرونا در غرب خراسان رضوی

 

 

دکتر فاطمه نوده با بیان اینکه بیماران بهبود یافته و اطرافیان آنها در منزل تحت مراقبت روزانه کادر ویژه بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار قرار دارند، افزود: ۲ بیمار مبتلا به کرونا در مرکز آموزشی درمانی واسعی سبزوار بستری و تحت مراقبت قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون مورد فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کرونا در غرب خراسان رضوی نداشتیم، خود مراقبتی و رعایت بهداشت فردی را مهمترین اقدام موثر برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ذکر کرد و ادامه داد: همه مردم باید با جدیت به این توصیه توجه ویژه داشته و به آن عمل کنند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اظهار داشت: هم‌اینک علاوه بر فعالیت مستمر کمیته بحران این دانشگاه و کارگروه سلامت و امنیت غذایی برای پیشگیری از بیماری و مهار شیوع ویروس کووید ۱۹، دست‌اندرکاران حوزه معاونت بهداشتی، رابطان بهداشت و بهورزان نیز در شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن بطور شبانه‌روزی در این ارتباط فعالیت دارند.

دکتر نوده با اظهار اینکه مرکز آموزشی درمانی واسعی در شهر سبزوار بطور ویژه برای پذیرش بیماران مشکوک به ابتلا به بیماری کرونا در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: شهروندان می‌توانند از طریق تماس با شماره ۴۴۰۱۱۳۳۳ هرگونه پرسش و ابهام خود را پیرامون بیماری همه‌گیر و نکات بهداشتی مرتبط با آن طرح نموده و از کارشناسانی که بطور ویژه در خصوص بیماری کرونا آموزش‌دیده‌اند پاسخ بگیرند.

گفتنی ست؛ ۳۷ مرکز بهداشتی درمانی، ۱۹۴ خانه بهداشت و ۶ بیمارستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت حدود نیم میلیون نفری ساکن شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در غرب خراسان رضوی، خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کند.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عصر سبزوار | رسانه ی مردمی