شما اینجا هستید
یادداشت » خطر حاشیه‌نشینی در اطراف محل ساخت ایستگاه راه آهن سبزوار

🔸خطر حاشیه‌نشینی در اطراف محل ساخت ایستگاه راه آهن سبزوار

✍️ مهدی مقصودی

🔹کمربند شرق یا همان بزرگراه هشت ‌بهشت، یکی از مهم‌ترین پروژه‌های چند سال اخیر سبزوار بوده که توسط مدیریت شهری عملیاتی شده است. این پروژه با اهداف مختلفی ساخته شد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، جلوگیری از رشد حاشیه‌نشینی در شرق سبزوار بود.

🔹اکنون با عملیاتی شدن ساخت پروژه‌ ساخت ایستگاه راه‌آهن سبزوار، باید به مسئولان شهر متذکر شد که نسبت به این موضوع دقت نظر و پیش‌بینی‌های لازم را داشته باشند تا مبادا شاهد اتفاقات ناگوار گذشته در حاشیۀ شهر باشیم!

🔹توضیح بیشتر اینکه، نگاهی به موقعیت ایستگاه‌های قطار در سطح شهرهای کشور، نشان می‌دهد که اکثر آن‌ها در زمان ساخت، در محیطی بیرون از شهرها بوده‌اند ولی به دلیل عدم انجام پیش ‌بینی‌های لازم، به‌ مرور زمان در اطراف آن ایستگاه‌ها شاهد ساخت ‌و سازهای غیراصولی و در نهایت بروز مشکلات ‌عدیده‌ای بوده‌ایم.

🔹از طرفی تجربه نشان داده است معمولاً در این مناطق ـ که زمین‌های آن ارزان‌قیمت است ـ با تبلیغات کاذب، زمینۀ سوءاستفاده‌ عده‌ای دلال فراهم می شود که بروز خسارات آن‌ها، چندین سال بعد خود را نشان می‌دهد.

🔹در سبزوار، اکنون که در ابتدای کار هستیم، لازم است پیش‌بینی‌های لازم صورت پذیرد تا مبادا مشکلاتی را که در چند سال گذشته در بحث زمین‌خواری و نیز ساخت ‌و سازهای غیراصولی و غیرمجاز در شرق سبزوار داشتیم، دوباره بروز و ظهور پیدا کند.

🔺#درشهر

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عصر سبزوار | رسانه ی مردمی