شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » دولت بسته‌های تشویقی برای تولید‌کننده‌ها تدارک ببیند/ با وجود تحریم‌ و کرونا، روی پای خود ایستاده‌ایم

به گزارش عصر سبزوار، علی سبحانی‌فر با اشاره به علت اینکه پی در پی شعار‌های اقتصادی مطرح می‌شود، گفت: امروزه در سطح جهان رفتار‌های ظالمانه‌ای که قبلا به صورت خشونت آمیز بود به شکل جنگ‌های اقتصادی تغییر پیدا کرده است، لذا امروز نوع رفتار‌های کشور‌های استکبار متفاوت است.

او افزود: جنگ امروز به صورت جنگ اقتصادی است، پس از این جهت اهمیت دارد که ما از لحاظ اقتصادی تقویت شویم و بتوانیم با استقلال روی پای خودمان بایستیم، همانطور که در بحث جنگ افزاری توانستیم در جنگ با عراق به سمت تولید جنگ افزار مناسب برویم، امروز هم باید در بحث اقتصادی توانمند شویم.

سبحانی فر ادامه داد: هر سالی نام خاص خود را دارد، سال گذشته رونق تولید نام‌گذاری شد و اگر رونق تولید نبود امروز دچار مشکل بودیم، اکنون حدود ۸۵ درصد از تامین زنجیره مواد غذایی در داخل کشور تولید می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سران قوا در سال گذشته ۱۴۰۰ قلم کالای وارداتی را ممنوع کردند و این یک عامل مهم برای حمایت از تولید داخلی بود. اگر تولید داخلی ما تقویت نمی‌شد، امروز با توجه به تحریم‌های غرب و تحریم‌های بیماری کرونا دچار مشکل می شدیم، چراکه به خاطر شیوع ویروس کرونا خیلی از کشور‌های همسایه که با آن‌ها مراودات محصولات غذایی و امثال اینها را داشتیم قطع شد.

او افزود: اکنون کشور‌هایی مانند اروپا و آمریکا در برخورد با بیماری کروونا دچار مشکل شده‌اند، ولی ما بیش از یک ماه است که درگیر ویروس کرونا و چندین سال درگیر تحریم‌های غرب هستیم و با این حال توانسته ایم روی پای خود بایستیم.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امسال جهش تولید نام‌گذاری شده و جهش تولید این است که از نیاز‌های اولیه خود فراتر برویم و به سمتی حرکت کنیم که بتوانیم صادرات محور شویم. /باشگاه خبرنگاران جوان

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عصر سبزوار | رسانه ی مردمی