شما اینجا هستید
یادداشت »  سنگ بزرگِ «مجتمع فرهنگی»

به گزارش عصر سبزوار،  هرچند که رئیس شورای اسلامی شهر سبزوار جناب آقای کل‌میشی مبلغ را ۴۰۰ میلیارد ریال اعلام نموده‌اند ولی اصل خبر آن‌قدر مهم است که فعلاً کنکاش درباره‌ی دلیل اختلاف ۱۰ میلیارد تومان را بگذاریم برای فرصتی دیگر!

چند سؤال:

اول: چرا بعد از گذشت بیست ماه از زمان سفر رئیس‌جمهور به سبزوار، حال که فقط یک سال و نیم از عمر دولت باقی مانده است مسئولین شهر به فکر تحقق قول رئیس‌جمهور افتاده‌اند؟ چه کسی مسئول این تعلل است؟ نمایندگان مجلس، فرماندار، رئیس شورا و یا…؟

دوم: ظاهراً بعد از گذشت بیست ماه از سفر رئیس‌جمهور هنوز مکان اجرای پروژه قطعی نشده است و بین مدیران شهری اختلاف‌نظر وجود دارد. آیا بیست ماه فرصت کافی جهت تصمیم‌گیری و جانمایی محل نبوده است؟

سوم: یکی از ایراداتی که به دولت قبل ـ به‌خصوص در دو سال آخر ـ وارد شد، این بود که چرا با شروع پروژه‌هایی که قطعاً در آن دولت به نتیجه نمی‌رسد عملاً برای دولت بعد ایجاد هزینه می‌کند؟ حال به نظر می‌رسد که حداقل در سطح محلی و در شهر سبزوار این پروژه می‌تواند ایجاد هزینه‌ای برای دولت بعد باشد؛ چراکه تقریباً غیرممکن است بتوان در یک و نیم سال آینده این پروژه را به نتیجه رساند.

چهارم: بعد از گذشت ۱۴ سال از شروع به ساخت ورزشگاه ۱۵ هزار نفری، اتمام و بهره‌برداری این پروژه، هنوز درگیرِ ده‌ها اما و اگر است؛ آیا تضمینی وجود دارد که احداث مجتمع فرهنگی نیز به سرنوشت ورزشگاه دچار نشود؟

پیشنهاد: به نظر بهترین کار در حال حاضر استفاده‌ی بهینه از امکانات موجود است. می‌دانیم کاربریِ محلِ فعلی اداره ارشاد ـ که ابتدا گویا قرار بوده است به‌عنوان مجتمع فرهنگی و یا فرهنگسرا مورد بهره‌برداری قرار گیرد ـ به اداری تبدیل شده است؛ به نظر می‌رسد می‌توان با انتقال اداره به محل سابق آن در میدان ارشاد (نقابشک) و سپردن ساختمان فعلی به بخش خصوصی و نیز انجمن‌های هنری و فعالان فرهنگی شهر، ضمن ارتقاء وضعیت فرهنگی، باری هم از دوش دولت برداشت.

نکته‌ی آخر: مطالب فوق به معنی مخالفت با ساخت مجتمع فرهنگی نیست. قطعاً ساخت هر مکان فرهنگی می‌تواند به معنای قدمی در جهت بسط و گسترش فرهنگ باشد؛ اما خوب است رفتارها و نیز تلاش‌ها در این زمینه سنجیده و دقیق باشد.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عصر سبزوار | رسانه ی مردمی