شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » لزوم فراهم شدن فرصت حضور جوانان در بدنه دانشگاه‌ها

به گزارش عصر سبزوار، حجت الاسلام محمدرضا رضوان طلب در نشست هم‌اندیشی دبیران هیات‌های جذب دانشگاه‌های منطقه ۹ کشور در دانشگاه حکیم سبزواری، افزود: برخی اعضای هیات علمی در مرحله بازنشستگی قرار دارند؛ لذا باید برای جذب جوانان، اعلام نیاز شود.

وی با بیان اینکه اعلام نیازها و جذب اعضای هیات علمی باید واقعی و بر مبنای نیاز باشد، ادامه داد: موارد بسیاری از اعلام نیازها یا عدم نیازها، پشتوانه واقعی ندارند.

رئیس مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: سامانه جذب هیات علمی بیشتر در اختیار خود دانشگاه‌ها است و دخالت هیات مرکزی، در حد رعایت وحدت رویه است.

حجت الاسلام رضوان طلب خاطرنشان کرد: اکنون فرصت اعلام نیاز مربوط به فراخوان بهمن ۹۸ است و دانشگاه‌ها نیاز خود را اعلام کرده‌اند که در مرحله بررسی قرار دارد.

وی تصریح کرد: یکی از معضلات سامانه جذب اعضای هیات علمی، دوره طولانی رسیدگی پرونده‌ها در دانشگاه‌ها و وزارت علوم،تحقیقات و فناوری است.

رئیس مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری عنوان داشت: میانگین توقف پرونده‌ها در مرکز جذب هیات علمی این وزارتخانه، حدود یک ماه است که زمان قانونی آن، ۴۵ روز می‌باشد.

حجت الاسلام رضوان طلب یادآور شد: این مدت برای دانشگاه‌ها، ۳ ماه در نظر گرفته شده که پرونده‌ها اغلب بیش از این مدت در دانشگاه‌ها معطل می‌ماند.

گفتنی ست؛ دانشگاه‌های منطقه ۹ کشور، شامل دانشگاه‌های استانهای خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و سمنان می باشد.

دانشگاه حکیم سبزواری ۹ هزار دانشجو در ۱۰ دانشکده، ۳۳ گروه آموزشی و ۱۳۹ کدرشته‌ تحصیلی در مقاطع کارشناسی تا دکتری دارد. این مرکز آموزش عالی، یکی از ۲۲ “دانشگاه محور” در ایران است.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عصر سبزوار | رسانه ی مردمی