شما اینجا هستید
یادداشت » نامه ای به همشهریان عزیز

مردم فهیم سبزوار بزرگ همشهریان خودم؛
سلام،
همان طور که مستحضرید طی هفته ها و روزهای اخیر کم کم تنور انتخابات گرم شده و در سبزوار ما نیز مانند گذشته کاندیداهای متعدد با حمایت احزاب اصلاح طلب و اصول گرا یا بدون حمایت آنها خود را برای انتخابات آماده می کنند. با توجه به تجربه گذشته، به تدریج شاهد خواهیم بود که هزینه های گزافی صرف شوند، خیابان ها با پوستر و بنر مفروش و ملبس گردند، هدایای متعددی تقدیم شوند، غذاهای لذیذی توزیع گردند، مهمانی های باشکوه برپا شوند، و ستادهای پرزرق و برق راه اندازی شوند.

گاهی مردم از خود می پرسند که هزینه این فعالیت ها از کجا تأمین می گردد؟ اگر از جیب کاندیداها است، چرا اینقدر هزینه می کنند؟ و اگر حامی مالی دارند، سرمایه داران پرده نشین چرا از این کاندیداها حمایت می کنند؟ همین پرسش ها است که نخبگان را به نقد «پول پاشی انتخاباتی»، «آرای کثیف»، «پول های ناپاک» و … در ایام انتخابات واداشته و قانون گذاران را به سمت تصویب قوانینی در زمینه شفافیت مالی فعالیت های انتخاباتی هدایت کرده است؛ که البته قانون گذاری و اجرای آن در شرایط جاری بسیار دشوار و بعضاً بی نتیجه است.

این شرایط ایجاب می کند که همه با هم با تفکر و تامل دقیق در انتخابات شرکت کنیم. برای نیل به این مهم می توان پرسش های زیر را نصب العین قرار داد و پس از پاسخ به آنها، کاندیدای مطلوب خود را برگزید.

بنابراین، بهتر است که:
از خود بپرسیم: کاندیداهایی که میلیاردی در انتخابات هزینه کرده اند، آیا وکیل ما خواهند بود یا وکیل پول ها و حامیان مالی شان؟
از خود بپرسیم: چرا سبزوار با این پیشینه فرهنگی و تاریخی غنی طی چهار دهه گذشته کمتر نماینده ای در سطح ملی و با تفکر و دانش برجسته داشته است؟

از خود بپرسیم: چرا نمایندگان سبزوار طی چهار دهه گذشته اغلب به کمیسیون های محوری مجلس راه نیافته اند؟

از خود بپرسیم: چرا سبزوار نیازها و خواسته هایی دارد که از یک دولت به دولت دیگر و از مجلسی به مجلس دیگر منتقل شده و هرگز برآورده نشده است؟

از خود بپرسیم: چرا برخی نمایندگان سبزوار (به ویژه طی ادوار اخیر) با رفتار و گفتارشان در مجلس و خارج از آن اسباب سرافکندگی سبزواری ها و بذله گویی رندان خوش قریحه در وبسایت های خبری و شبکه های اجتماعی مجازی شده اند؟

از خود بپرسیم: آیا ما سبزواری های امروز میراث داران خوبی برای بیهقی ها، کاشفی ها، ملاهادی ها، غنی ها، شریعتی ها و سایر بزرگان سبزوار بوده ایم؟
از خود بپرسیم: چرا نخبگان سبزواری در گوشه و کنار کشور و بلکه جهان به صورت جزایر پراکنده نتوانسته اند در حد توان والای شان به پیشرفت دیار خود کمک کنند؟
از خود بپرسیم: ضعف نمایندگان ما چه تأثیری روی اوضاع کنونی سبزوار داشته است؟
در مجموع، به نظر می رسد که اگر فردی پس از تأمل در مورد پرسش های بالا و پرسش های مشابه اقدام به انتخاب کاندیدای مورد نظر خود کند احتمال خطای وی کاهش خواهد یافت.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عصر سبزوار | رسانه ی مردمی