شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » پیگیری اختصاص ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار به ساخت کتابخانه مرکزی سبزوار

به گزارش عصر سبزوار، نشست هیات‌مدیره انجمن خیرین کتاب و کتابخانه‌ساز شهرستان سبزوار ظهر امروز با حضور نماینده دیار سربداران در مجلس شورای اسلامی، ارغیانی عضو شورای اسلامی شهر سبزوار،فلاحی رئیس اداره کتابخانه های عمومی سبزوار، مقصودی مدیرعامل انجمن خیریه کتاب و کتابخانه ساز شهرستان سبزوار و دیگر اعضا در محل کتابخانه شادروان فرزانه گلدانی برگزار شد.

نماینده مردم شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی در این نشست اظهار کرد: از اعضای هیات مدیره انجمن خیرین کتاب و کتابخانه شهرستان سبزوار که پا به عرصه فرهنگ گذاشته اند، تقدیر و تشکر می کنیم.

علی سبحانی فر با بیان اینکه موضوع توجه به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شهرستان سبزوار مغفول مانده اما در بخش دانشگاهی اقدامات قابل قبولی انجام شده است، افزود:
قبل از احداث کتابخانه ترویج فرهنگ کتابخوانی ضروری است و مردم باید رویکرد کتابخوانی داشته باشند.

وی ادامه داد: اگر کتابخانه ای احداث شود ولی هیچ شهروندی به کتابخانه ها مراجعه نکند، تاثیری در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی ندارد بنابراین باید از شیوه های مختلف با همکاری دستگاه های اجرایی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی استفاده شود.

نماینده مردم شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت همیاران کتاب در سبزوار، بیان کرد: با استفاده از افراد داوطلب و علاقه مند به حوزه کتاب و کتابخوانی باید در پارک ها و محیط های عمومی فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان شهروندان گسترش یابد.

سبحانی فر تصریح کرد: استقرار اتوبوس یا مینی بوس های سیار در حاشیه شهر سبزوار برای استفاده شهروندان از کتاب در دست پیگیری است و مسئولان نهاد کتابخانه های عمومی کشور قول مساعد برای تحقق این موضوع را داده اند.

وی با اشاره به صدور مجوز ساخت کتابخانه مرکزی شهرستان سبزوار در سال های اخیر، گفت: خوشبختانه مکان یابی زمین احداث این کتابحانه انجام شده و این پروژه در مساحت دو هزار متر مربع احداث می شود.

نماینده مردم شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی افزود: در سالجاری برای اجرای پروژه کتابخانه مرکزی ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات شهرستان سبزوار اختصاص یافته و پیگیری های لازم برای جذب ۵۰۰ میلیون تومان دیگر انجام می شود.

سبحانی فر بیان کرد: ساخت کتابخانه مرکزی با توجه تحصیل حدود ۳۰ هزار دانشجو در مراکز دانشگاهی و سابقه فرهنگی شهرستان سبزوار به عنوان یکی از مطالبه های مردم دیار سربداران محسوب می شود که عملیات اجرایی آن باید هرچه سریعتر آغار شود.

وی در پایان یادآور شد: همچنین آغاز عملیات اجرایی احداث کتابخانه در روداب و شامکان نیز با مشارکت خیرین نیک اندیش و اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عصر سبزوار | رسانه ی مردمی