شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » کمک ۲۰۰ همیار طبیعت در حفظ منابع طبیعی سبزوار

به گزارش عصر سبزوار، عباسعلی کیانی فرد افزود: حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی به عنوان سرمایه ملی و خدادادی، نیازمند مشارکت آحاد جامعه است و همیاران طبیعت به صورت داوطلبانه، سازمان جنگل‌ها و مراتع را در این امر خطیر یاری می‌دهند.

وی ادامه داد: ارتقای سطح دانش و مهارت‌های عمومی جامعه، ترویج و توسعه فرهنگ مشارکت مردم در حفاظت، احیا و توسعه پایدار منابع طبیعی، برخی از اهداف مشارکت همیاران طبیعت است.

کیانی فرد با اشاره به اینکه همیاران طبیعت در سه گروه دانش‌آموزی، مروج و محافظ قرار دارند، اظهار داشت: تمام اقشار جامعه به خصوص مجریان و بهره‌ برداران طرح‌های منابع طبیعی که تمایل به همکاری در کنترل عوامل تخریب و احیای منابع طبیعی دارند، می‌توانند در گروه همیار طبیعت محافظ کمک کنند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سبزوار تصریح کرد: با آغاز فراخوان طرح همیاران طبیعت طی یک ماه گذشته، تاکنون حدود ۲۰۰ نفر از علاقه‌مندان این شهرستان در سامانه مربوطه ثبت نام کرده و این ثبت نام همچنان ادامه دارد.

وی با اظهار اینکه سامانه ۱۵۰۴ یگان حفاظت منابع طبیعی به صورت شبانه روزی فعال است و مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در عرصه منابع طبیعی، از طریق این سامانه اطلاع رسانی کنند، یادآور شد: سبزوار ۸۰۰ هزار هکتار عرصه و منابع طبیعی دارد که برای ۷۵۰ هزار هکتار آن سند مالکیت به نام دولت صادر شده است.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عصر سبزوار | رسانه ی مردمی