شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » گزارشگر فسادی که خبر را به اهلش برساند، مورد تشویق قرار گیرد

به گزارش عصر سبزوار، ابوالفضل طاهری در نشست مسئولان شورای تأمین شهرستان خوشاب که با اصحاب رسانه و مدیران کانال‌ها و گروه‌های فضای مجازی این شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه خبر واحد حجت نیست، افزود: در این نوع اخبار تحقیق کنید و بعد از دریافت صدق و درستی خبر به نتیجه اگر رسیدید، منتشر کنید.

وی با تاکید بر رعایت حق الناس و جلوگیری از تضییع حقوق دیگران، ادامه داد: در نقل اخباری که با آبروی افراد دخیل هست خیلی زیاد دقت کنید؛ چرا که در صورت ریختن آبروی فرد، با هیچ چیز دیگری قابل جبران نیست.

وی با ابراز اینکه برخی از اخبار نیاز به انتشار عمومی ندارد و از طریق بیان به مسئولان مربوطه با سرعت قابل حل است، با اشاره با ماده ۷۴۶ قانون جرایم رایانه‌ای و تعزیرات، تصریح کرد: تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب جرم است و با آن برخورد می‌شود.

طاهری در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در رابطه با افشاگری خبرنگاران در رابطه با فساد و حمایت‌هایی که از آنها توسط قوه قضائیه انجام می‌شود، گفت: همانگونه که مسئولان قوه قضائیه بیان کرده‌اند گزارشگر فساد باید مورد تشویق قرار بگیرد ولی وقتی که خبر را را به اهلش داده باشد، مانند دادستان، فرماندار، سپاه و نیروی انتظامی نه اینکه به کدخدای محل گفته شود و اشاعه فساد انجام شود.

در این جلسه همچنین امان‌الله خدمتگزار، فرماندار خوشاب با بیان اینکه: چرا با دست خودمان دولت و نظام را تضعیف می‌کنیم، گفت: بعضی افراد در شبکه‌های اجتماعی از هم اکنون شروع به معرفی دو یا سه کاندید نمایندگی مجلس کرده و روی بقیه خط قرمز کشیده‌اند در حالی هدف ما مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است.

وی با تاکید بر رعایت اخلاق و جلوگیری از ایجاد یاس و ناامیدی در بین مردم افزود: انتشار برخی از مطالب جز ایجاد یاس و ناامیدی در بین مردم هیچ ثمری ندارد.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عصر سبزوار | رسانه ی مردمی