رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
  • الجمعة ۲۴ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 14 August
  • چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۹
  • کد خبر : 23562
  • مشاهده : 52 بازدید
  • یادداشت
  • چاپ خبر : بیانیه انجمن اسلامی معلمان سبزوار درباره مصوبه ممنوعیت دوچرخه‌سواری بانوان

به گزارش عصر سبزوار، مارال؛ این دختر ایلیاتی را می بینیم که سوار بر اسب زیبایش از سنگ فرش های خیابان بیهق گذر می کند، با همان اسب به دیدار نامزد دربندش می رود و بدون هیچ گونه مزاحمتی سوار بر آن، عازم دیار عمه بلقیس و گل محمد می شود. در جای جای کتاب […]

به گزارش عصر سبزوار، مارال؛ این دختر ایلیاتی را می بینیم که سوار بر اسب زیبایش از سنگ فرش های خیابان بیهق گذر می کند، با همان اسب به دیدار نامزد دربندش می رود و بدون هیچ گونه مزاحمتی سوار بر آن، عازم دیار عمه بلقیس و گل محمد می شود. در جای جای کتاب های محمود دولت آبادی که همگی ریشه در فرهنگی حقیقی دارند، زنان اسب سوار سبزواری را شاهد هستیم.
شاید باید به عقب تر برگردیم، مردم سبزوار معتقدند که مدفن سهراب در شهر آن هاست، سهراب؛ پسر رستم و تهمینه، تهمینه ای که اول بار سوار بر رخش شد و به دیارش شتافت.
اما خوشا به حال مارال و تهمینه که مرکب شان اسب بود نه دوچرخه، چون اگر امروز در این شهر می زیستند، شورای فرهنگ عمومی ما، مهر قرمز ممنوعیت بر پیشانی آن ها می کوبید و دیگر نه خبری از سهراب بود و نه نشانی از گل محمد و حماسه کلیدر.

جای تأسف بیش تر دارد در حالی که سخنگوی قوه قضاییه کشور در ۳۱ اردیبهشت ۹۸ اعلام می کند که دوچرخه‌سواری بانوان به لحاظ قانونی منعی ندارد، همچنان عده ای در این شهر تلاش می کنند در آستانه ی روز دوچرخه‌سواری، برای محروم کردن حق نیمی از مردمان، گوی سبقت را از دیگر شهرهای کشور بربایند و اندک دلخوشی های کوچک دختران مان را بگیرند و کوهی از تنفر و عقده، عقده جنس دوم بودن، برایشان به یادگار بگذارند.

انجمن اسلامی معلمان سبزوار ضمن تقبیح هرگونه محدودیت و محرومیت برای اقشار خاصی از جامعه به هر بهانه، از ارگان های فرهنگی سبزوار به خصوص آموزش و پرورش، دانشگاه حکیم سبزواری، اداره ارشاد، سازمان میراث فرهنگی، شورای شهر و البته شهردار محترم می خواهد تا در راستای روشن سازی افکار عمومی صراحتا” موضعی که در آن جلسه اتخاذ کرده اند، را بیان کنند.
تا سیه روی شود هر که در او غش باشد!

انجمن اسلامی معلمان سبزوار

اخبار مرتبط