رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲۵ ذو الحجة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 4 August
  • سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۳
  • کد خبر : 23724
  • مشاهده : 175 بازدید
  • یادداشت
  • چاپ خبر : نگاهی به عملکرد فرودگاه سبزوار در فروردین ۹۹/ سایه سنگین شیوع کرونا بر عملکرد همه فرودگاههای کشور!

به گزارش عصر سبزوار، این در حالیست که طی دو سال اخیر، فرودگاه سبزوار عملکرد روبه رشدی در هر ماه نسبت به ماه قبل داشته و از این فرودگاه همه روزه پرواز برقرار بوده که همواره ماهانه بیش از ۳ هزار مسافر و بالای ۲۰ هزار کیلوگرم بار در قالب حدود ۶۰ پرواز در هر […]

به گزارش عصر سبزوار، این در حالیست که طی دو سال اخیر، فرودگاه سبزوار عملکرد روبه رشدی در هر ماه نسبت به ماه قبل داشته و از این فرودگاه همه روزه پرواز برقرار بوده که همواره ماهانه بیش از ۳ هزار مسافر و بالای ۲۰ هزار کیلوگرم بار در قالب حدود ۶۰ پرواز در هر ماه جابجا می شده اند و با کاهش عملکرد همه فرودگاههای ایران بدلیل شیوع کرونا از اسفند ۹۸، تغییر چندانی در رتبه فروردین ۹۹ فرودگاه سبزوار در کشور نسبت به سایر فرودگاهها، به وجود نیامده است.

در فروردین ۹۹، فرودگاه سبزوار در جایگاه بالاتری از فرودگاه بجنورد (مرکز استان خراسان شمالی) از نظر میزان عملکرد قرار گرفته و از ۶ فرودگاه شهرهای مرکز استان کشور شامل زنجان، شهرکرد، سمنان، یاسوج، اراک و همدان، (مراکز استانهای زنجان، چهارمحال و بختیاری، سمنان، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی و همدان)، پروازی انجام نشده است.

در فروردین ۹۹، عملکرد فرودگاه سبزوار نسبت به فروردین ۹۸، در بخش تعداد پروازها با ۴۵ درصد کاهش (۱۰ پرواز کمتر)، در بخش میزان مسافران با ۵۹ درصد کاهش (۸۰۰ نفر مسافر کمتر) و در بخش مقدار جابجایی بار و پست ۵۶ درصد کاهش (۱۱ هزار کیلوگرم بار کمتر) را، نسبت به مدت مشابه پارسال، نشان می دهد که این کاهش شدید عملکرد در کل کشور بوده و ناشی از شیوع ویروس کرونا، کاهش مسافران و تعطیلی فرودگاه ها می باشد.

در فروردین ۹۹، عملکرد فرودگاه سبزوار نسبت به ماه قبل از آن (اسفند ۹۸)، در بخش تعداد پروازها با ۵۴ درصد کاهش (۱۴ سورتی پرواز کمتر)، در بخش جابجایی مسافر با ۵۱ درصد کاهش (حدود ۶۰۰ نفر مسافر کمتر) و در بخش جابجایی بار و پست، با ۴۶ درصد کاهش (بیش ۴ هزار کیلوگرم بار کمتر)، روبرو بوده است.

در فروردین ۹۹، فرودگاه سبزوار ۰،۱۲ درصد از سهم کل پروازها، ۰،۰۷ درصد از سهم کل مسافران و ۰،۰۵ درصد از سهم کل ارسال بار و پست در فرودگاه های تحت مالکیت شرکت فرودگاههای کشور را در اختیار داشته است که از این حیث، در هر سه مورد، در رتبه ۲۷ از میان ۳۸ فرودگاه فعال ملکی این شرکت در این ماه، قرار گرفته است.

در فروردین ۹۹، در هر پرواز انجام شده از فرودگاه سبزوار، به طور متوسط، ۴۷ نفر مسافر و ۴۳۶ کیلوگرم بار و پست جابجا شده اند که از این حیث، این فرودگاه در رتبه ۲۵ از میان ۳۸ فرودگاه دولتی فعال کشور و بالاتر از ۱۳ فرودگاه متعلق به شرکت فرودگاههای کشور در این ماه قرار گرفته است که از این لحاظ، ۲ فرودگاه شهرهای مرکز استان شامل بجنورد و سنندج، در جایگاه پایین تری از فرودگاه سبزوار بوده اند.

در فروردین ۹۹، از ۶ فرودگاه شهرهای مرکز استان کشور شامل زنجان، شهرکرد، سمنان، یاسوج، اراک و همدان، پروازی انجام نشده است و ۲ شهر مرکز استان شامل قم و قزوین نیز، فرودگاه فعال مسافربری ندارند. در این ماه فرودگاه سبزوار، پس از فرودگاه مشهد و قبل از فرودگاه های بجنورد و شاهرود، دومین فرودگاه فعال شمال شرق ایران، از لحاظ تعداد مسافر و مقدار بار و پست بوده است.

در فروردین ۹۹، پروازهای فرودگاه سبزوار، فقط در مسیر تهران و توسط ۲ شرکت هواپیمایی ایران ایر با هواپیمای ATR و با میزان ابطال ۸۳ و میزان تاخیر ۳۳ درصد و شرکت هواپیمایی ماهان با هواپیمای BAE و با میزان ابطال ۸۳ درصد انجام شده است.

 

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
223
روز گذشته
پیگیری نمایندگان منطقه برای عدم ادغام دانشگاه فناوریهای نوین سبزوار با دانشگاه حکیم سبزواری و عدم حذف ردیف بودجه آن
223
روز گذشته
افزایش اعتبارات دانشگاه حکیم سبزواری در بودجه ۱۴۰۰
223
روز گذشته
اختصاص مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان از سوی سازمان بازآفرینی شهری ایران جهت احداث حسینیه شهدا در گلزار شهدای سبزوار
223
روز گذشته
اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه تکمیل سالن اجتماعات ۱۱۰۰ نفری دانشگاه حکیم سبزواری از محل اعتبارات متمرکز در اختیار وزیر علوم با ارسال نامه از سوی دانشگاه
223
روز گذشته
احیای ردیف اعتباری تکمیل سالن اجتماعات ۱۱۰۰ نفری دانشگاه حکیم سبزواری در بودجه ۱۴۰۰
152
روز گذشته
پوشش کامل تلفن همراه در بزرگراه سبزوار – نیشابور تا نیمه اسفند ۹۹
223
روز گذشته
سرمایه گذاری و مشارکت ایدرو در ۹ طرح و ایمیدرو (توسعه و نوسازی صنایع معدنی ایران) در ۴ طرح صنعتی و معدنیِ غرب خراسان و پیگیری این موضوعات توسط مدیران این دو مجموعه
208
روز گذشته
بررسی سرمایه گذاری شرکت توسعه و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در حوزه احداث کارخانه ۵۰ هزار تنی لاستیک در جغتای و اعلام نتیجه به مجلس تا ۱۵ روز آینده