رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲۵ ذو الحجة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 4 August
  • پنج شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
  • کد خبر : 23771
  • مشاهده : 165 بازدید
  • وعده ها
  • چاپ خبر : بهره برداری از استادیوم ۱۵ هزار نفری سبزوار

پروژه ساخت ورزشگاه ۱۵ هزار نفری سبزوار در راستای ارائه خدمات ورزشی بهتر به جوانان و نوجوانان از سال ۸۴ در دستور کار قرار گرفت که به دلیل نبود اعتبارات و گاهی کمبود اعتبارات نتوانست به سرانجام برسد. به گزارش عصر سبزوار، شهرستان سبزوار دارای سه زمین ورزشی چمن شهید مظهری، شهید خوشبین و دکتر […]

پروژه ساخت ورزشگاه ۱۵ هزار نفری سبزوار در راستای ارائه خدمات ورزشی بهتر به جوانان و نوجوانان از سال ۸۴ در دستور کار قرار گرفت که به دلیل نبود اعتبارات و گاهی کمبود اعتبارات نتوانست به سرانجام برسد.

به گزارش عصر سبزوار، شهرستان سبزوار دارای سه زمین ورزشی چمن شهید مظهری، شهید خوشبین و دکتر علی شریعتی است که مجموعه شهید مظهری متعلق به اداره ورزش و جوانان، شهید خوشبین متعلق به شهرداری و زمین چمن دکتر علی شریعتی متعلق به اداره آموزش و پرورش شهرستان سبزوار است و جوانان مستعد و فعال در عرصه ورزش برای مسابقات به این سه زمین مراجعه می‌کنند.

با توجه به شور و اشتیاق جوانان شهرستان، پروژه ساخت ورزشگاه ۱۵ هزار نفری سبزوار در راستای ارائه خدمات ورزشی بهتر به جوانان و نوجوانان از سال ۸۴ در دستور کار قرار گرفت که به دلیل نبود اعتبارات و گاهی کمبود اعتبارات نتوانست به سرانجام برسد.

این پروژه که در ابتدا قرار بود طی مدت چهار سال به اتمام برسد اکنون پس از گذشت ۱۴ سال ۸۰ پیشرفت فیزیکی دارد و جوانان و نوجوانان علاقه مند سبزواری هم چنان چشم انتظار بهره برداری از این زمین ورزشی هستند. این پروژه در آخرین اخبار قرار بود در هفته دولت سال جاری به بهره برداری برسد که باز هم این فرایند به تاخیر افتاد.

معاون فنی و عمرانی فرماندار سبزوار گفت: پروژه استادیوم ۱۵ هزار نفری سبزوار در سال ۱۳۸۴ با شرکت راه گیل آغاز شد اما در آن سالها اعتبارات به طورکامل تخصیص نیافت و کار با شرکت خاتمه پیدا کرد اما این شرکت کارهای ابنیه  و سکوها را انجام داد و به پایان رساند.

حسین شاد  با بیان اینکه قرارداد دوم به صورت مجزا با یک شرکت برای تجهیز سیستم نور استادیوم منعقد شد و کار به اتمام رسید، اظهار داشت: پس از این وقفه در روند اجرایی پروژه ایجاد شد و در نهایت شرکت جدیدی از چهار سال قبل عملیات عمرانی را آغاز کرده است.

وی با اشاره به طولانی شدن فرایند ساخت این استادیوم خاطرنشان کرد: در سنوات مختلف اعتبارات به طور کامل تخصیص پیدا نکرده است که این امر باعث شده کار با سرعت زیادی پیش نرود.

وی افزود: با توجه به تفاهم‌نامه‌ای که بسته شده فاز نخست استادیوم شامل کاسه زمین چمن، پیست دومیدانی، سکوها در تعداد ۲ هزار و ۳۰۰ نفر و ساختمان رختکن با ۱۵۰۰ متر مربع زیر بنا تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

شاد با بیان اینکه محوطه سازی نیز درحال انجام است، ادامه داد: اعتبار ۶۰ میلیارد ریال در چند قرارداد مجزا شامل ابنیه، چمن، صندلی، انشعابات و زیرساخت‌ها منعقد شده و با توجه به وضعیت موجود و تخصیص اعتبارات پیش بینی می‌شود فاز نخست این پروژه تا پایان سال ۱۳۹۸ به اتمام برسد.

وی با بیان اینکه درحال حاضر چمن و صندلی‌ها به محل پروژه آورده شده است، گفت: برای این پروژه ۸ هکتار عرصه کار تعریف شده است که ۱۱ هزار متر برای استادیوم و ۱۵۰۰ متر برای رختکن و فضای اداری است.

معاون فنی فرماندار سبزوار با بیان اینکه فاز دوم این پروژه اضافه کردن یک زمین تمرینی و افزایش تعداد صندلی ها و ظرفیت ورزشگاه است، اظهار کرد: فاز نخست پروژه در حال حاضر ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی و ریالی دارد و کارها همچنان با سرعت در حال انجام است.

وی با اشاره به اعتبار تخصیص یافته در سفر رئیس‌جمهور به استادیوم در زمان‌ سفر ایشان به سبزوار در سال گذشته، گفت: مبلغ ۶۰ میلیارد ریال مذکور از محل اعتبارات ریاست جمهوری بوده است و برای فاز دوم هم باید از همین مسیر پیگیر جذب اعتبار باشیم.

شاد با اشاره به اینکه قرار بود این پروژه در هفته دولت امسال به بهره‌برداری برسد، اظهار داشت: کارفرمایی که این پروژه را در دستور کار دارد چند پروژه را همزمان در چند شهرستان انجام می دهد بنابراین چون کار به صورت جمعی انجام می شود امکان وقفه‌های کوتاه مدت در آن نیز وجود دارد که با تمام این مسائل تمام سعی و تلاش بر این است که این پروژه تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.

افتتاح فاز نخست ورزشگاه در دهه فجر

نماینده مردم شهرستان‌های غرب خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در هفته گذشته نشستی با وزیر ورزش و جوانان برگزار شد و در نهایت مقرر شد تا در دهه فجر امسال، فاز نخست پروژه ورزشگاه ۱۵ هزار نفری سبزوار به بهره‌برداری برسد.

رمضانعلی سبحانی‌فر افزود: سال گذشته تصمیم بر این شد که استادیوم ۱۵ هزار نفری به صورت فازبندی بهره‌برداری شود و از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری به دیار سربداران، ۳۰ میلیارد تومان اعتبار به تکمیل این پروژه اختصاص یافت که در حال حاضر به لحاظ اعتباری مشکلی وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه پیمانکار پروژه تعهداتی دارد که باید به سرانجام برساند، اما در مجموع از تعهدات خود عقب مانده و پیست تارتان، دو‌ سرویس بهداشتی، دو رختکن و‌ دیگر بخش‌ها در فاز نخست این پروژه، در نظر گرفته شده است، ادامه داد: در هفته گذشته نشستی با وزیر ورزش و جوانان برگزار شد و در نهایت مقرر شد تا در دهه فجر ۹۸ فاز نخست پروژه ورزشگاه ۱۵ هزار نفری سبزوار به بهره‌برداری برسد.

وی با اظهار اینکه در بازدیدی که از ورزشگاه ۱۵ هزار نفری سربداران سبزوار انجام شد، خوشبختانه عملیات زیرسازی زمین چمن رو به اتمام است و همچنین حدود ۲هزار و‌ ۵۰۰ صندلی و بخشی از چمن تاکنون به محل پروژه منتقل شده است، تصریح کرد: بخشی از فنس ‌کشی اطراف زمین چمن انجام شده و مابقی آن به زودی به پایان می رسد. / تسنیم

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
223
روز گذشته
پیگیری نمایندگان منطقه برای عدم ادغام دانشگاه فناوریهای نوین سبزوار با دانشگاه حکیم سبزواری و عدم حذف ردیف بودجه آن
223
روز گذشته
افزایش اعتبارات دانشگاه حکیم سبزواری در بودجه ۱۴۰۰
223
روز گذشته
اختصاص مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان از سوی سازمان بازآفرینی شهری ایران جهت احداث حسینیه شهدا در گلزار شهدای سبزوار
223
روز گذشته
اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه تکمیل سالن اجتماعات ۱۱۰۰ نفری دانشگاه حکیم سبزواری از محل اعتبارات متمرکز در اختیار وزیر علوم با ارسال نامه از سوی دانشگاه
223
روز گذشته
احیای ردیف اعتباری تکمیل سالن اجتماعات ۱۱۰۰ نفری دانشگاه حکیم سبزواری در بودجه ۱۴۰۰
152
روز گذشته
پوشش کامل تلفن همراه در بزرگراه سبزوار – نیشابور تا نیمه اسفند ۹۹
223
روز گذشته
سرمایه گذاری و مشارکت ایدرو در ۹ طرح و ایمیدرو (توسعه و نوسازی صنایع معدنی ایران) در ۴ طرح صنعتی و معدنیِ غرب خراسان و پیگیری این موضوعات توسط مدیران این دو مجموعه
208
روز گذشته
بررسی سرمایه گذاری شرکت توسعه و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در حوزه احداث کارخانه ۵۰ هزار تنی لاستیک در جغتای و اعلام نتیجه به مجلس تا ۱۵ روز آینده