رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲۵ ذو الحجة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 4 August
  • یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۵
  • کد خبر : 23789
  • مشاهده : 147 بازدید
  • وعده ها
  • چاپ خبر : عملیات تعریض محور سبزوار – روداب آغاز می‌شود

با توجه به افزایش مشکلات تردد مردم در محور سبزار و روداب مسئولان وعده دادند عملیات اجرایی پروژه تعریض این محور که مدت‌هاست متوقف شده از هفته آینده آغاز می‌شود. به گزارش عصر سبزوار، بخش روداب از توابع شهرستان سبزوار یکی از پهناورترین بخش‌های استان خراسان رضوی است که این امر سبب شده یکی از مشکلات […]

با توجه به افزایش مشکلات تردد مردم در محور سبزار و روداب مسئولان وعده دادند عملیات اجرایی پروژه تعریض این محور که مدت‌هاست متوقف شده از هفته آینده آغاز می‌شود.

به گزارش عصر سبزوار، بخش روداب از توابع شهرستان سبزوار یکی از پهناورترین بخش‌های استان خراسان رضوی است که این امر سبب شده یکی از مشکلات اصلی این بخش وضعیت راه‌های مواصلاتی باشد.

توسعه یافتگی راه‌های روستایی یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در حفظ جمعیت و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به حاشیه شهرهای بزرگتر است. با وجود ارائه خدمات آب، برق، گاز و تلفن به بخش روداب اما متاسفانه وضعیت راه‌های روستایی و حتی برخی شاهراه‌های اصلی در این بخش خیلی مطلوب نیست و براساس آمار در حال حاضر تنها ۴۰ درصد راه‌ها در این بخش آسفالت است.

در ادامه گزارشی از آخرین وضعیت راه‌های روستایی و راه‌های اصلی در بخش روداب، مطالبات مردمی و پیگیری مسئولان را می‌خوانیم.

وضعیت نامناسب راه‌های روداب

یکی از شهروندان روداب که هر روز مسیر روداب به سبزوار را می‌پیماید، گفت: این مسیر به دلیل کم عرض بودن از هر دو طرف خطرناک زیادی را برای رانندگان خودروهای سواری سبک و سنگین ایجاد کرده که اگر اندکی بی‌احتیاطی کنند، خسارت‌های جانی زیادی را برجای می‌گذارد.

رضا قلعه‌نویی با اشاره به تردد بالای رانندگان خودروها در مسیر روداب به سبزوار افزود: تعداد زیادی از مردم روداب برای اشتغال در شهرستان سبزوار حضور می‌یابند و به هیچ عنوان این مسیر ایمنی‌های مورد نیاز را ندارد.

وی بیان کرد: در بخش‌هایی از جاده کم عرض بودن به اوج می‌رسد که بیشترین میزان تصادفات در این محدوده است و مسئولان اقدامات مورد نیاز برای بالابردن ایمنی جاده انجام دهند.

همچنین یکی دیگر از شهروندان سبزوار گفت: بنده یکی از کارمندان ادارات روداب هستم و به دلیل سکونت داشتن در سبزوار باید هر روز این مسیر را عبور کنم.

وی افز‌ود: تعریض باقی‌مانده از سال‌های گذشته یکی از مطالبات مردم روداب و‌سبزوار بوده که تاکنون محقق نشده است.

وی تصریح کرد: سال‌های زیادی گذشته که باید بخشی از مسیر روداب به سبزوار تعریض و آسفالت میشد، اما تاکنون خبری نشده و چندین بار اعتراض خود را اعلام کرده ایم ولی هیچگونه اتفاقی نیفتاده است.

نیمه‌کاره رها شدن محور سبزوار_روداب

نماینده شورای شهرستان سبزوار در شورای اسلامی استان خراسان رضوی نیز گفت: بخش روداب با توجه به اینکه پهناورترین بخش در استان خراسان رضوی است یکی از مشکلات این بخش راه‌های ارتباطی است که از میانگین استانی پایین‌تر است.

سعید برزویی با بیان اینکه شاهراه‌های اصلی هنوز تکمیل نشده و نیمه کاره است، افزود: مسیر سبزوار به روداب حدود ۲ سال است که تکمیل نشده و نیمه کاره رها شده است.

وی ادامه داد: با وجود پیگیری‌های که نمایندگان در این زمینه داشته‌اند پروژه به مشکلاتی در بحث پیمانکار برخورد کرده است.

رئیس شورای استان خراسان رضوی با بیان اینکه میزان راه های خاکی در بخش روداب بسیار زیاد است، اظهار داشت: در فصل زمستان اکثر راه‌ها معمولاً توسط سیلاب‌ها از بین می‌رود و نیاز به ترمیم دارد و در بحث خشکسالی متاسفانه تاکنون اقدامی برای آبخیزداری، آبخوان داری، مهار سیلاب‌ها و مدیریت آب در بخش انجام نشده است.

برزویی با اشاره به پیگیری‌های انجام شده برای حل مشکلات اظهار کرد: برای مشکلات راه پیگیری‌هایی صورت گرفته اما به دلیل کمی جمعیت و نگاه مدیران به روداب که از گذشته عادلانه نبوده باعث شده شده است که امروز از نرم استان و شهرستان بسیار عقب‌تر باشیم.

وی با بیان اینکه روزانه ترددهای زیادی از این محور انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: مناسب نبودن وضعیت محور روداب_سبزوار و تردد زیاد در این محور متاسفانه باعث شده شاهد تصادفات زیادی در این محور باشیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه تکمیل پروژه محور روداب_سبزوار یکی از خواسته‌های جدی مردم این بخش است، عنوان کرد: امیدواریم با پیگیری مسئولان و نمایندگان شاهد آغاز و تکمیل هرچه سریعتر این پروژه باشیم.

آغاز عملیات اجرایی پروژه آسفالت جاده سبزوار_روداب

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری‌های انجام شده تعریض ۶ کیلومتر باقی‌مانده پروژه آسفالت جاده سبزوار به روداب، طی هفته آینده آغاز می‌شود.

رمضانعلی سبحانی‌فر افزود: تعریض و انجام عملیات آسفالت مسیر روداب به سبزوار یکی از خواسته ۳۰ ساله مردم‌ شهر روداب بود که تعریض بخش عمده‌ای از آن در دوره گذشته انجام شد و  ۶ کیلومتر دیگر باقی ماند.

وی با بیان اینکه حدود دو‌هزار تن قیر به پیمانکار تحویل داده شد، اظهار داشت: ۶۰۰ تن قیر از همان زمان دست پیمانکار پروژه باقی مانده و به دلایل مختلف تعطیل شده بود و مجددا پیگیری صورت گرفت شد و با حضور مسئولان استانی پیمانکار  و ناظرین در مرحله پروژه صورت جلسه شد که این مسیر باقی‌مانده آسفالت آن مجددا آغاز شود.

وی ادامه داد: طی هفته آینده کار آسفالت باقی مانده این پروژه آغاز می‌شود تا مردم منطقه با ایمنی بیشتر سفر کنند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
223
روز گذشته
پیگیری نمایندگان منطقه برای عدم ادغام دانشگاه فناوریهای نوین سبزوار با دانشگاه حکیم سبزواری و عدم حذف ردیف بودجه آن
223
روز گذشته
افزایش اعتبارات دانشگاه حکیم سبزواری در بودجه ۱۴۰۰
223
روز گذشته
اختصاص مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان از سوی سازمان بازآفرینی شهری ایران جهت احداث حسینیه شهدا در گلزار شهدای سبزوار
223
روز گذشته
اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه تکمیل سالن اجتماعات ۱۱۰۰ نفری دانشگاه حکیم سبزواری از محل اعتبارات متمرکز در اختیار وزیر علوم با ارسال نامه از سوی دانشگاه
223
روز گذشته
احیای ردیف اعتباری تکمیل سالن اجتماعات ۱۱۰۰ نفری دانشگاه حکیم سبزواری در بودجه ۱۴۰۰
152
روز گذشته
پوشش کامل تلفن همراه در بزرگراه سبزوار – نیشابور تا نیمه اسفند ۹۹
223
روز گذشته
سرمایه گذاری و مشارکت ایدرو در ۹ طرح و ایمیدرو (توسعه و نوسازی صنایع معدنی ایران) در ۴ طرح صنعتی و معدنیِ غرب خراسان و پیگیری این موضوعات توسط مدیران این دو مجموعه
208
روز گذشته
بررسی سرمایه گذاری شرکت توسعه و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در حوزه احداث کارخانه ۵۰ هزار تنی لاستیک در جغتای و اعلام نتیجه به مجلس تا ۱۵ روز آینده