رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۸ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Thursday 9 July

نماینده مردم شهرستانهای غرب خراسان در مجلس گفت: وزارت کشور از مدیران استانی خود حمایت کند و در مقابل سلب اختیارات از استانداران ایستادگی نماید. به گزارش عصر سبزوار، علی‌اصغر عنابستانی در جلسه علنی مجلس خطاب به وزیر کشور افزود:‌ در حال حاضر استانداران به عنوان مدیران اصلی منطقه‌ای، که نماینده حکومت هستند کاملا مسلوب […]

نماینده مردم شهرستانهای غرب خراسان در مجلس گفت: وزارت کشور از مدیران استانی خود حمایت کند و در مقابل سلب اختیارات از استانداران ایستادگی نماید.

به گزارش عصر سبزوار، علی‌اصغر عنابستانی در جلسه علنی مجلس خطاب به وزیر کشور افزود:‌ در حال حاضر استانداران به عنوان مدیران اصلی منطقه‌ای، که نماینده حکومت هستند کاملا مسلوب الاختیار هستند.

وی ادامه داد: در همین جریان کرونا اگر مدیریت محلی بود و می‌توانست تصمیم‌گیری کند، کشور با تبعات بسیاری کمتری می‌توانست از مساله کرونا عبور کند، اما متاسفانه کاملاً اختیارات استانداران گرفته شد که وزیر کشور باید نسبت به این موضوع حساس باشد و از مدیران خود حمایت کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: اینکه یک استانداری مانند استاندار خراسان رضوی، این استان بزرگ کشور، نتواند کوچکترین تصمیمی بگیرد و حتی برای یک تعطیلی یک روزه نتواند حقی داشته باشد، ضعف بسیار بزرگی برای وزارت کشور و ساختار اداره کشور است.

عنابستانی تصریح کرد: به نظر می‌رسد شهرداری‌ها به ویژه در شهرهای کوچک رها شده‌اند و این سازمان در شهرهای کوچک در حداقل هزینه‌های اداره خود مانده‌ است که صدای آنها به کسی نمی‌رسد و تجهیزات مورد نیاز هم ندارند.

وی یادآور شد: کل بار حمل و نقل داخل شهری، شهرهای بزرگ هم بر دوش خود شهرداری‌ هاست و دولت‌ها نیز سال هاست که سهم خود را در توسعه حمل و نقل شهری به آنها پرداخت نمی‌کند.

نماینده مردم شهرستانهای غرب خراسان در مجلس خاطرنشان کرد: در حوزه بحران هم که وزارت کشور مسئول مقابله با بحران‌هاست، متاسفانه به شدت در مقابل با بحران‌های طبیعی بی‌دفاع شده‌ایم. و کمترین تدبیر بحرانی وجود ندارد!

عنابستانی عنوان داشت: تجهیزات شهرستان‌ها هم بسیار فرسوده است و در همین سیل اخیر در منطقه غرب خراسان، نبود تجیهزات و ساختار منسجم به شدت به چشم می‌خورد.

وی با بیان اینکه الان حدود ۲ ماه از وقوع سیل در منطقه ما گذشته و هیچ‌ گونه اقدامی برای پیشگیری و جبران خسارات و خرابی‌ها شکل نگرفته است، گفت: بیش از ۶۰۰ – ۷۰۰ میلیارد تومان به مردم خسارت وارد شده اما اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است!

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: آقای عرف معاون سیاسی وزیر کشور اخیراً ابلاغ کرده که هیچ تغییراتی در حوزه مدیران صورت نگیرد و تغییرات ممنوع است. این ابلاغ به چه مبنایی است؟ اگر یک مدیر و فرماندار ضعیف است چرا نباید تغییر کند؟

عنابستانی با اشاره به اینکه چرا باید ابلاغ کنیم که به صورت کلی همه تغییرات ممنوع است؟ آن هم در حالی که اراده مردم تصمیم گرفته چرخ حرکت مردم را تغییر بدهد، تصریح کرد: آقای رییس جمهور گفته ما آماده تعامل با مجلس هستیم، اما تعامل یکطرفه نمی‌شود و دوسویه هستیم.

 

اخبار مرتبط