رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
  • الجمعة ۲۴ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 14 August

رئیس سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل شهرداری سبزوار ضمن بیان نکته فوق افزود: مرکز مدیریت و کنترل ترافیک شهرداری سبزوار با هدف پایش تصویری ترافیک شهر و ثبت تخلفات در سامانه هوشمند حمل و نقل شهری با اختصاص اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال در سال ۱۳۹۴ راه‌اندازی شده است. به گزارش […]

رئیس سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل شهرداری سبزوار ضمن بیان نکته فوق افزود: مرکز مدیریت و کنترل ترافیک شهرداری سبزوار با هدف پایش تصویری ترافیک شهر و ثبت تخلفات در سامانه هوشمند حمل و نقل شهری با اختصاص اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال در سال ۱۳۹۴ راه‌اندازی شده است.

به گزارش عصر سبزوار، وی بیان کرد: استفاده از سامانه‌های هوشمند و ثبت تخلفات رانندگی راهکاری مناسب برای کنترل ترافیک شهری است که می‌تواند معضلات مدیریت شهری در این بخش را رفع کند، به همین دلیل در اولویت برنامه‌های اجرایی شهرداری سبزوار قرار دارد.

او با بیان اینکه راه‌اندازی مرکز مدیریت و کنترل ترافیک شهری با هدف دستیابی به شهر هوشمند، کنترل ترافیک شهری و کاهش حوادث رانندگی انجام شده است، تصریح می‌کند: در شهر سبزوار ۱۶ دوربین نظارتی و ثبت تخلفات رانندگی در ۱۰ نقطه از سطح شهر نصب و در حال فعالیت است.

فواد سحابی در مورد علت حادثه‌خیزی برخی از معابر و تقاطهای سطح شهر گفت: رعایت نکردن سرعت مجاز در معابر درون شهری، خطراتی را همراه دارد و موجب افزایش تصادفات در این محدوده ها می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان باید حداکثر سرعت ۴۰ کیلومتری در معابر شریانی و ۶۰ کیلومتری در معابر بزرگراهی درون شهری که به عنوان سرعت مجاز در نظر گرفته شده را رعایت کنند تا مشمول جریمه نشوند.

او تصریح کرد: اجرای این طرح می‌تواند کاهش تصادفات در نقاط حادثه‌خیز را همراه داشته باشد و باعث روان‌سازی ترافیک ، تسهیل در عبور و مرور، کاهش تصادفات و حفظ جان و آرامش شهروندان شود.

اخبار مرتبط