رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
  • الجمعة ۲۴ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 14 August

رئیس پایگاه انتقال خون سبزوار گفت: کمبود فضای فیزیکی به همراه کمی پزشک و پرسنل فنی، از مشکلات جدی انتقال خون این شهرستان است که پس از سالها، همچنان به قوت خود باقی است. به گزارش عصر سبزوار، دکتر پرستو جمیلی افزود: روزانه به طور میانگین افزون بر ۵۰ شهروند داوطلب سبزواری برای اهدای خون […]

رئیس پایگاه انتقال خون سبزوار گفت: کمبود فضای فیزیکی به همراه کمی پزشک و پرسنل فنی، از مشکلات جدی انتقال خون این شهرستان است که پس از سالها، همچنان به قوت خود باقی است.

به گزارش عصر سبزوار، دکتر پرستو جمیلی افزود: روزانه به طور میانگین افزون بر ۵۰ شهروند داوطلب سبزواری برای اهدای خون به این پایگاه مراجعه می‌کنند که با توجه به مصرف بالای خون و افزایش مراجعان، این پایگاه نیازمند فضای بیشتری است.

وی ادامه داد: با وجود شیوع ویروس کرونا و تداوم این بیماری، میزان مراجعه شهروندان سبزواری برای اقدام خداپسندانه اهدای خون کاهشی نداشته است و تنها نگرانی ما کمبود فضای فیزیکی و پزشک است.

رئیس پایگاه انتقال خون سبزوار اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا تمامی پروتکل های بهداشتی در فرایند اهدای خون و پایگاه انتقال خون سبزوار انجام می شود و در این باره جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

جمیلی تصریح کرد: سبزوار بزرگ با ۸۵۰ تخت بیمارستانی در ۶ مرکز درمانی، ۲ بیمارستان فوق تخصصی حشمتیه و واسعی و بهره‌ مندی از بخشهای آنژیوگرافی و جراحی قلب باز نیازمند تامین مستمر خون و ساخت مرکزی جدید به همین منظور است.

وی یادآور شد: سال ۱۳۹۰ زمینی به وسعت دو هزار مترمربع برای بنای ساختمان جدید پایگاه انتقال خون سبزوار اختصاص یافت اما ساخت و تکمیل آن نیازمند تخصیص اعتبار است.

 

اخبار مرتبط