رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
  • الجمعة ۲۴ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 14 August
  • چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۷
  • کد خبر : 24030
  • مشاهده : 108 بازدید
  • گزارش
  • چاپ خبر : مهد هندبال ایران نماینده‌ای در لیگ برتر ندارد
چراغ هندبال سبزوار رو به خاموشی

مهد هندبال ایران نماینده‌ای در لیگ برتر ندارد

سبزوار از دیرباز به عنوان مهد هندبال ایران شناخته می‌شده و نمایندگان پرقدرتی در لیگ برتر داشته اما این روزها حال و روز هندبال شهرستان اصلا خوب نیست. به گزارش عصر سبزوار، رشته هندبال یکی از رشته‌های پرطرفدار در سبزوار است که از دهه‌های گذشته مورد اقبال در این شهرستان بود و پرورش استعدادهای گوناگون […]

سبزوار از دیرباز به عنوان مهد هندبال ایران شناخته می‌شده و نمایندگان پرقدرتی در لیگ برتر داشته اما این روزها حال و روز هندبال شهرستان اصلا خوب نیست.

به گزارش عصر سبزوار، رشته هندبال یکی از رشته‌های پرطرفدار در سبزوار است که از دهه‌های گذشته مورد اقبال در این شهرستان بود و پرورش استعدادهای گوناگون این رشته ورزشی، نشان از وقوع اتفافی خوب برای این رشته ورزشی داشت. به گونه‌ای که این رشد سبب شد سبزوار به مهد این رشته ورزشی در کشور تبدیل شود.

هندبال در سبزوار ورزش اصلی و از پرطرفدارترین رشته‌های ورزشی به شمار می‌رود به طوری که از سال‌های دهه ۱۳۶۰ و آغاز دهه ۱۳۹۰ به عنوان دو دوره پرفروغ و طلایی هندبال سبزوار یاد می‌شود.اما آنچه طرفداران این رشته ورزشی را از همان ابتدا نگران کرده بود، نبود یک حامی مقتدر برای حمایت از هندبال این شهرستان بود. حامی مالی که بارها از سوی نمایندگان مجلس و مسئولان شهری وعده آن داده می‌شد اما سرانجامی برای آن وجود نداشت و در نهایت در اواسط لیگ این تیم به مشهد مقدس با نام اشتادسازه منتقل شد. کمتر از سه ماه دیگر به آغاز لیگ جدید باقی مانده و با اوضاع و احوال به وجود آمده بعید است که مهد هندبال ایران تیمی در لیگ ایران داشت باشد.بی توجهی مسئولان ؛ یکی از اهالی ورزش در شهرستان سبزوار گفت: تیم هندبال سربداران سبزوار به دلیل نبود حامی مالی مشخص اواسط فصل گذشته به مشهد منتقل شد؛ اما این انتقال گره‌گشا نبوده و سبزواری‌ها خواستار انتقال این تیم به سبزوار هستند.

محمد اکبری با بیان اینکه تیم هندبال سربداران سبزوار در فصلی که گذشت به تکیه بر بازیکنان بومی بازی‌های شایسته‌ای را به نمایش گذاشت و به دور بعدی مسابقات راه پیدا کرد، اظهار کرد: نبود حامی مشخص ادامه کار را برای سربداران سبزوار در لیگ برتر با مشکل مواجه کرد و مسئولان با انتقال تیم به مشهد و تغییر نام آن به اشتاد سازه مشهد درصدد حل مشکلات برآمدند.

وی با بیان اینکه مسئولان سبزوار هم قید تیم‌داری در سبزوار را زده‌اند و این تیم را با تماشاگرانش تنها گذاشته‌اند، عنوان کرد: غیبت هندبال سبزوار در لیگ برتر بر کیفیت مسابقات تاثیرگذار خواهد بود.

شکایت به فدراسیون ؛ یکی از بازیکنان تیم هندبال اشتاد سازه با بیان اینکه بازیکنان تاکنون هیچ دریافتی نداشته‌اند، گفت: باشگاه اشتادسازه طبق نامه‌نگاری‌هایی که با فدراسیون شد قرار شد تمام مطالبات بازیکان را پرداخت کند اما با پایان لیگ جوابگوی هیچ چیز نیستند.

طالبی با بیان اینکه مسئولان اشتادزاده مانند سایر مسئولان شهرستان بودند و فقط حرف زدند و هیچ عملی انجام ندادند، اظهار داشت: بازیکنان به فدراسیون شکایت کرده‌اند؛ کارهای قانونی در حال انجام است و منتظر هستیم جلسه کمیته انضباطی در فدراسیون برگزار و رای صادر شود.

پرداخت نشدن بدهی‌ها ؛ سرپرست هیئت هندبال سبزوار با بیان اینکه در دهه ۹۰ تیم هندبال سبزوار با تیم‌های ثامن الحجج (ع) و بیتا در لیگ برتر باشگاه‌های کشور خوش درخشید، گفت: سه قهرمانی پیاپی و حضور در مسابقات باشگاه‌های آسیا از مهمترین این افتخارات است.
جعفر دولت‌آبادی با بیان اینکه جامعه هندبال سبزوار ۳۲۰ نفر جمعیت دارد، افزود: از این تعداد ۶۰ بازیکن در رده نونهالان، ۴۰ نفر نوجوان، ۴۵ نفر ورزشکار رده سنی جوانان، ۱۰۰ نفر بازیکن بزرگسال، ۳۰ نفر مربی، ۱۵ نفر داور و ۳۰ نفر پیشکسوت هستند.
وی با اشاره به انتقال تیم سربدارن به مشهد مقدس و وضعیت فعلی شهرستان اظهار داشت: برق سالن سربدارن به علت بدهی قطع است.

دولت‌آبادی با اشاره به نبود محل و سالنی برای تمرین گفت: کسی پاسخگوی بدهی‌ها نیست. قرار بود بدهی‌ها توسط اشتادسازه پرداخت شود که تاکنون هیچ اتفاقی در این زمینه رخ نداده است.

سرمربی سابق تیم هندبال سبربداران سبزوار گفت: همانگونه که استحضار دارید تیم هندبال سبزوار که در ۲ فصل گذشته با بازیکنان بومی خود با نام سربداران سبزوار در لیگ برتر هندبال کشور حضور پیدا کرد. در سال ۹۷ بنده سرمربی این تیم بودم و کادر فنی و بازیکنان بدون هیچ گونه دستمزدی و با قرارداد سفید برای حضور و نام سبزوار و به امید اینکه سال ۹۸ بتوانند از وجود حامی مالی خوبی برخودار شوند در لیگ برتر حضور یافتند.

علی شعبان‌پور افزود: در اوایل فصل سال۹۸ با وعده های نماینده سابق شهرمان در مجلس شورای اسلامی تمرینات را شروع کردیم و بازیکنان به امید ورود پول به تیم تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتند. پس از مدتی احساس کردم قول‌های داده شده عملی نمی‌شود و نمی‌توانم تمرکز لازم را برای تمرینات داشته باشم و از تیم کنارگیری کردم و تیم وارد مسابقات شد و مبلغ ناچیزی به تیم تزریق شد که چیزی به بازیکنان نرسید و وعده‌ها عملی نشد.

وی با بیان اینکه بعداز انجام ۱۰ مسابقه ۲۵ درصد مبلغ بازیکنان پرداخت شد که مبلغ ناچیزی بود، عنوان کرد: تیم با اینکه جزو ۸ تیم راه یافته به مرحله دوم مسابقات بود اما از طرف مسولان کمکی انجام نگرفت. از طرفی مدیران باشگاه بدرخواست مدیران شرکت اشتادسازه مشهد وارد مذاکره شدند تا استان خراسان از داشتن تیمی در لیگ برتر بی‌نصیب نباشد و تیم سربداران سبزوار با امتیازات کامل به باشگاه اشتادسازه با مکاتبات انجام شده با فدراسیون، هیئت هندبال استان و موافقت ۲ باشگاه منتقل شد.

شعبانپور با بیان اینه پس از آن تیم سربداران سبزوار با نام جدید اشتادسازه مشهد در لیگ برتر حضور یافت، گفت: این تیم پس از انجام ۳ بازی و ۲ بازی انجام نشده، با ورود ویروس کرونا به کشور و تعلیلی مسابقات از طرف وزارت ورزش و فدراسیون بکار خود خاتمه داد و در این میان متاسفانه آنطور که از شواهد پیداست نه تنها حق و حقوقی به بازیکنان داده نشد حتی بیشتر هزینه‌های تیم اشتادسازه مشهد توسط سرپرست تیم انجام شده که هنوز توسط اشتادسازه بعداز گذشت چندماه پرداخت نشده است.

وی تصریح کرد: جا دارد که به مسئولین سبزوار خسته نباشید بگوییم که سبزواری که با نام هندبال در سراسر کشور شناخته شده است و تنها برند این شهر است رو به خاموشی است و مسئولان باید این را بدانند اگر سبزوار امسال نماینده‌ای در لیگ برتر هندبال نداشته باشد و بازیکنان راهی باشگاه‌های دیگر شوند، هندبال سبزوار به فراموشی سپرده خواهد شد. / تسنیم

 

اخبار مرتبط