رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 19 خبر


  • پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Thursday 6 August
تاکنون بندی از قانون تسهیل ازدواج جوانان اجرایی نشده است

با وجود مشکلات معیشتی جوانان، هیچ مشوقی آمار ازدواج را بالا نمی‌برد

  نماینده مردم شهرستانهای غرب خراسان در مجلس با انتقاد از عدم اجرای قوانین تسهیل ازدواج جوانان، گفت: ازدواج جوانان تابعی از شرایط اقتصادی جامعه است؛ یعنی با وضعیت اشتغال و معیشت فعلی جامعه که اینچنین خراب است نمی‌توانیم مشوقی برای ازدواج قرار دهیم تا آمار ازدواج را بالا ببرد. به گزارش عصر سبزوار، علی […]

 

نماینده مردم شهرستانهای غرب خراسان در مجلس با انتقاد از عدم اجرای قوانین تسهیل ازدواج جوانان، گفت: ازدواج جوانان تابعی از شرایط اقتصادی جامعه است؛ یعنی با وضعیت اشتغال و معیشت فعلی جامعه که اینچنین خراب است نمی‌توانیم مشوقی برای ازدواج قرار دهیم تا آمار ازدواج را بالا ببرد.

به گزارش عصر سبزوار، علی اصغر عنابستانی در رابطه با قوانین تسهیل ازدواج جوانان، افزود: قانونگذاری به تنهایی مشکلی را حل نمی‌کند بلکه باید اجرای قانون در دستور قرار بگیرد که بخشی از آن نیازمند ایجاد اراده در میان مجریان است، در غیر اینصورت قانون متروکه می ماند.

وی با انتقاد از اینکه تا کنون بندهایی از قانون تسهیل ازدواج جوانان اجرایی نشده است، ادامه داد: در حوزه تسهیل ازدواج جوانان قوانین خوبی داریم که با اینکه چند سال از تصویب آن گذشته و جزو قوانین خوب ما است اما هیچ کدام از بندهایش اجرایی نشده است لذا حتما این اراده باید به وجود بیاید.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: ازدواج جوانان هم تابعی از شرایط اقتصادی جامعه است؛ یعنی با وضعیت اشتغال و معیشت که اینچنین خراب است نمی‌توانیم مشوقی برای ازدواج قرار دهیم تا آمار ازدواج را بالا ببرد. لذا باید نگاه واقع بینانه به مساله داشت و ساختار اقتصادی را درست کرد.

عنابستانی تصریح کرد: بخش عمده قانون تسهیل ازدواج جوانان حتی بار مالی هم ندارد بلکه نیازمند هماهنگ سازی ظرفیت‌هایی است که قرار است در اختیار جوانان گذاشته شود را اجرایی کنیم. مثلا یکی از بندها این است که شهرداری ها اماکن را در اختیار جوانان قرار دهند که بار مالی ندارد و فقط نیازمند هماهنگ سازی و مدیریت است که در دولت باید شکل بگیرد که این امر قطعا در دستور کار کمیسیون اجتماعی قرار دارد.

وی یادآور شد: متاسفانه یکی از اشکالاتی که در فضای اجرایی و تقنینی کشور وجود دارد این است که تا می خواهیم کاری انجام دهیم سریع بحث بار مالی را به میان می‌آوریم در‌حالی که بسیاری از مناسبات حاکم بر کشور بودجه‌ای نیاز ندارد فقط هماهنگ سازی و استفاده از ظرفیت های موجود باید حاکم باشد؛ در واقع افزایش سطح بهره وری نیاز است و باید از ظرفیت های موجود استفاده و مشکلات را حل کرد.

 

اخبار مرتبط