رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 19 خبر


  • پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Thursday 6 August

مدیرعامل انجمن خیران کتاب سبزوار گفت: یک نیکوکار سبزواری، ۷۰۰ میلیون تومان برای ساخت کتابخانه شهدای گمنام در شمال غرب این شهر کمک کرد. به گزارش عصر سبزوار، مهدی مقصودی در آیین آغاز عملیات اجرایی این کتابخانه خیرساز افزود: این کتابخانه در زمین اهدایی شهرداری سبزوار در ۲ طبقه به مساحت ۴۴۵ متر مربع ساخته […]

مدیرعامل انجمن خیران کتاب سبزوار گفت: یک نیکوکار سبزواری، ۷۰۰ میلیون تومان برای ساخت کتابخانه شهدای گمنام در شمال غرب این شهر کمک کرد.

به گزارش عصر سبزوار، مهدی مقصودی در آیین آغاز عملیات اجرایی این کتابخانه خیرساز افزود: این کتابخانه در زمین اهدایی شهرداری سبزوار در ۲ طبقه به مساحت ۴۴۵ متر مربع ساخته می‌شود.

وی با اشاره به این که بیشتر کتابخانه‌های سبزوار با مشارکت خیران احداث شده است، ادامه داد: پارسال خیران کتابخانه‌ساز سبزوار با اهدای ۵ قطعه زمین، معادل ۲ میلیارد تومان برای ساخت کتابخانه در این شهرستان کمک کردند.

مدیرعامل انجمن خیران کتاب سبزوار اظهار داشت: با ساخت این کتابخانه‌ها، خلا کمبود فضای کتابخانه‌ای در مناطق غرب و شمال غرب این شهر برطرف می‌شود.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی سبزوار نیز گفت: بیشتر کتابخانه‌های سبزوار در هسته مرکزی این شهر متمرکز شده است و مناطق حاشیه‌ای آن با دارا بودن ۲۰ درصد از جمعیت ۲۵۰ هزار نفری این شهر، محروم از کتابخانه عمومی است.

معصومه فلاحی افزود: ساخت کتابخانه مرکزی که یکی از مطالبات عمومی و جدی مردم سبزوار بوده است نیز در ماههای آینده آغاز می شود.

وی ادامه داد: امسال با اختصاص افزون بر ۳۰۰ میلیون تومان برای ساخت کتابخانه عمومی شهر روداب، ۲۰۰ میلیون تومان برای کمک به ساخت کتابخانه مرکزی و ۱۰۰ میلیون تومان برای نوسازی کتابخانه عمومی ناوی سبزوار از محل اعتبارات این شهرستان، گام مهمی در توسعه فضاهای کتابخانه‌ای برداشته می شود.

 

اخبار مرتبط