رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 19 خبر


  • پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Thursday 6 August

کسبه بازار تاریخی سرپوش سبزوار پس از حضور در شهرداری، جلسه ای مشترک با شهردار سبزوار، اعضای شورای شهر و جمعی از مدیران شهرداری برگزار کردند تا طرح بهسازی و ساماندهی این بازار قدیمی به خط پایان نزدیک تر شود. به گزارش عصر سبزوار، شهردار سبزوار در این جلسه با اشاره به اجرای طرح موفق […]

کسبه بازار تاریخی سرپوش سبزوار پس از حضور در شهرداری، جلسه ای مشترک با شهردار سبزوار، اعضای شورای شهر و جمعی از مدیران شهرداری برگزار کردند تا طرح بهسازی و ساماندهی این بازار قدیمی به خط پایان نزدیک تر شود.

به گزارش عصر سبزوار، شهردار سبزوار در این جلسه با اشاره به اجرای طرح موفق بهسازی و پیاده راه خیابان شریعتمداری با مشارکت کسبه و شهرداری، افزود: این بازار به یکی از زیباترین خیابان های شهر تبدیل شده که در حال حاضر توانسته مردم سبزوار چهره ای متفاوت و زیباتر نسبت به گذشته از این خیابان قدیمی شهر را ببینند.

سیدعلی کوشکی شهرداری، شورای شهر و مردم را سه ضلع مثلث توسعه شهر عنوان کرد و ادامه داد: مشارکت این سه ضلع در کنار یکدیگر بارها نشان داده که توسعه شهر با شتاب بیشتری به سر منزل مقصود برسد.

وی با بیان اینکه خیابان بیهق سبزوار، قدیمی ترین خیابان غرب خراسان است که بازارهای متعددی را از گذشته در خود جای داده بود، اظهار داشت: بسیاری از شهرهایی که بعضا سبقه تاریخی ندارند، امروز بواسطه این بازارها توانسته اند به یک مقصد گردشگری تبدیل شوند،

شهردار سبزوار تصریح کرد: این در حالیست ما نتوانسته ایم داشته ها، سبقه تاریخی کهن شهر دیار سربداران و افتخاراتش را آن طور که باید، به عموم مردم شناسانده و به تصویر بکشانیم.

کوشکی با تاکید بر اینکه بازارها تاریخ شهر سبزوارند که باید برای آیندگان به همان سبک و سیاق گذشته حفظ شود، یادآور شد: ما در خیابان بیهق آثار تاریخی بسیاری داریم که باعث افتخار است و می تواند با مشارکت، تبدیل به گذر تاریخی و مقصد گردشگری شود.

وی به انعقاد تفاهم نامه مشترک سه جانبه بین شهرداری، میراث فرهنگی و کسبه بازار سرپوش نیز اشاره و خاطرنشان کرد: امید است با امضای این تفاهم نامه و جلسات مستمر کمیته ساماندهی بازار سرپوش، علاوه بر بهسازی این بازار در آینده ای نه چندان دور، شاهد پیاده راه شدن خیابان بیهق در فاز بعدی باشیم.

علی اکبر فروغی رئیس شورای شهرستان سبزوار نیز در این جلسه بازار سرپوش را میراثی ارزشمند متعلق به همه مردم دانست و گفت: هدف از اجرای طرح بهسازی و ساماندهی بازار سرپوش سبزوار، بازآفرینی هویت تاریخی و فرهنگی با بهره گیری از رویکرد احیای ارزش های تاریخی آن است.

مهدی مقصودی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر سبزوار نیز با اشاره به قدمت و پیشینه تاریخی این بازار، بر همسویی شهرداری، میراث فرهنگی و کسبه برای طرح ساماندهی و بهسازی بازار سرپوش تاکید کرد.

گفتنی ست؛ در این جلسه کسبه بازار تاریخی سرپوش سبزوار، به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود در خصوص بهسازی این بازار پرداختند.

 

اخبار مرتبط