رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 19 خبر


  • پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Thursday 6 August

معاون‌ مدیرکل و مدیر جهاد کشاورزی سبزوار گفت: تولید شیلات در این شهرستان در طول عمر ۷ ساله دولتهای یازدهم و دوازدهم نسبت به گذشته، ۳.۵ برابر افزایش یافته است. به گزارش عصر سبزوار، منصور برغمدی افزود: هم اینک افزون بر ۳ هزار و ۲۰۰ تن ماهی سردابی و گرمابی در ۱۶۰ مرکز پرورش سبزوار […]

معاون‌ مدیرکل و مدیر جهاد کشاورزی سبزوار گفت: تولید شیلات در این شهرستان در طول عمر ۷ ساله دولتهای یازدهم و دوازدهم نسبت به گذشته، ۳.۵ برابر افزایش یافته است.

به گزارش عصر سبزوار، منصور برغمدی افزود: هم اینک افزون بر ۳ هزار و ۲۰۰ تن ماهی سردابی و گرمابی در ۱۶۰ مرکز پرورش سبزوار تولید می‌شود که این مقدار، یک سوم تولید ماهی خراسان رضوی است.

وی ادامه داد: تا قبل از دولت یازدهم، در سال ۹۲ سالانه ۹۲۰ تن ماهی سردابی و گرمابی در ۷۲ مرکز پرورش ماهی سبزوار تولید می شد.

معاون مدیرکل و مدیر جهاد کشاورزی سبزوار با اشاره به ایجاد ۲۸۰ فرصت شغلی مستقیم در مراکز پرورش ماهی این شهرستان اظهار داشت: انواع گونه های ماهی گرمابی و سردابی شامل آمور سفید پرورشی، کپور و قزل آلای رنگین کمان در سبزوار تولید می شود.

برغمدی تصریح کرد: همچنین ۵ واحد پرورش خاویار در شهرستان سبزوار با ظرفیت حدود ۸ هزار قطعه ماهی، در دو قالب پرواری و استحصال خاویار فعالیت دارند.

 

اخبار مرتبط