رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 9 خبر


  • پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۷ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Thursday 3 December

گیاه پنج انگشت با نامهای فلفل کوهی یا فلفل بیابانی نیز شناخته می شود .اما استفاده از این نامها در روستا و منطقه ما چندان مرسوم نیست و ساکنان ، به این گیاه زیبا ” هندبید ” و بیشتر ” هِنْدِویر” یا ”هِنْدِوِر” می گویند. چیدمان برگهای پنج تایی یا سه تایی این گیاه شبیه […]

گیاه پنج انگشت با نامهای فلفل کوهی یا فلفل بیابانی نیز شناخته می شود .اما استفاده از این نامها در روستا و منطقه ما چندان مرسوم نیست و ساکنان ، به این گیاه زیبا ” هندبید ” و بیشتر ” هِنْدِویر” یا ”هِنْدِوِر” می گویند.

چیدمان برگهای پنج تایی یا سه تایی این گیاه شبیه پنجه است و از این جهت به آن پنج انگشت می گویند .گیاهی که به شکل درختچه و ارتفاع آن از ۱ تا ۳ متر و گاهی حتی فراتر از این بازه است.

هندویر مقاومت خوبی در برابر خشکی دارد و با انواع خاکها سازگار و در برابر آفات بسیار مقاوم است . این گیاه پرشاخ و برگ، در خاکهای غنی و مرطوب به سرعت رشد می کند .در روستا ، هندویر بیشتر در حاشیه جوی ها و رودخانه ها روییده است و دارای شاخه های چوبی با قطرهای مختلف و گاه ضخیم و بسیار محکم است .

در گذشته نه چندان دور ، اهالی روستا ، این گیاه را جمع آوری و از آن به عنوان هیزم ، برای پخت نان محلی استفاده می کردند.

هندویر از دسته گیاهان دارویی است.برگ ، گل و میوه آن برای اهداف درمانی و در طب گیاهی و صنعت داروسازی استفاده می شود .

این گیاه دارای رایحه خوشبو و مطبوعی است. در هنگام گلدهی ، گلهای آبی و بنفش آن ، میزبان مهمی برای زنبور عسل است . این فرآیند موجب تولید عسل هندویر یا عسل هندبید می شود که دارای خاصیت های دارویی فراوان است.

در روستا و منطقه ما ، این گیاه به صورت طبیعی و از طریق انتشار بذر و قلمه توسط باد و آب تکثیر می شود .

فواید فراوان پنج انگشت ، رایحه مطبوع و نیز استفاده از آن به عنوان گیاه زینتی ، باعث شده تا در برخی مناطق کشور ، با روشهای کشت بذر و قلمه ، در مزارع وسیعی کاشت و تکثیر شود .

عکاس: حسن مهری

اخبار مرتبط