رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
  • السبت ۸ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Saturday 26 September

روزبهانه رئیس هیأت دوچرخه‌سواری خراسان رضوی در گفت‌وگو با همشهری در خصوص موضوع ممنوعیت دوچرخه‌سواری بانوان می‌گوید: «ستاد امر به معروف و نهی از منکر کل کشور به همه استان‌ها و شهرها نامه زده و خواسته است که دوچرخه‌سواری زنان در اماکن عمومی ممنوع شود.» به گزارش عصر سبزوار، او در ادامه گفته که این […]

روزبهانه رئیس هیأت دوچرخه‌سواری خراسان رضوی در گفت‌وگو با همشهری در خصوص موضوع ممنوعیت دوچرخه‌سواری بانوان می‌گوید: «ستاد امر به معروف و نهی از منکر کل کشور به همه استان‌ها و شهرها نامه زده و خواسته است که دوچرخه‌سواری زنان در اماکن عمومی ممنوع شود.»

به گزارش عصر سبزوار، او در ادامه گفته که این نامه به هیأت سبزوار هم رفته است و آنها هم برای اینکه مانع دوچرخه‌سواری زنان شهرشان نشوند، بهترین راه را کناره‌گیری خودشان از هیأت دیده‌اند.

رئیس هیأت دوچرخه‌سواری استان افزوده که ستاد امر به معروف و نهی از منکر از هیأت‌های دوچرخه‌سواری در استان‌ها و شهرستان‌ها خواسته است تا این هیأت‌ها ممنوعیت دوچرخه‌سواری زنان در اماکن عمومی را اجرایی کنند.

روزبهانه این خواسته ستاد را در منافات با ماهیت کار هیأت‌های دوچرخه‌سواری می‌داند: «ما به‌عنوان هیأت وظیفه داریم که دوچرخه‌سواری را ترویج دهیم، اما ستاد می‌گوید هیأت‌ها باید مجری باشند و اجازه ندهند که در اماکن عمومی و پارک‌ها زنان دوچرخه ‌سوار شوند.

پیش از این، ستاد امر به معروف و نهی از منکر در جلسه‌ای از خود روزبهانه و هیأت دوچرخه‌سواری خراسان رضوی خواسته‌ بود تا این ممنوعیت را اجرایی کند: «ما در همان جلسه گفتیم که این خواسته را قبول نمی‌کنیم. خیلی از استان‌ها قبول نکردند، اما در بعضی از شهرها و استان‌ها پیگیر هستند که حتما این ممنوعیت اجرا شود. در اردبیل، سبزوار و… خواسته‌اند که حتما هیأت‌ها این کار را انجام دهند. به‌نظر می‌رسد مشکل ستاد با زنانی است که موقع دوچرخه‌سواری حجاب را رعایت نمی‌کنند.

به گفته روزبهانه، موضوع استعفای اعضای هیأت دوچرخه‌سواری سبزوار بررسی می‌شود و قرار است، برای حل این مسئله با فدراسیون مشورت شود.

اخبار مرتبط