رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
  • السبت ۸ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Saturday 26 September

بهروز محبی، نماینده مردم شهرستانهای غرب خراسان در مجلس، همراه با علی اصغر امانیان، معاون مدیرکل و مدیر جهاد کشاورزی سبزوار و بروغنی مدیرعامل شرکت تعاونی مرغداران سبزوار، با کاظم خاوازی، وزیر جهاد کشاورزی، دیدار و گفتگو کردند. به گزارش عصر سبزوار، نماینده غرب خراسان در این دیدار حوزه انتخابیه خود را قطب تولید مرغ […]

بهروز محبی، نماینده مردم شهرستانهای غرب خراسان در مجلس، همراه با علی اصغر امانیان، معاون مدیرکل و مدیر جهاد کشاورزی سبزوار و بروغنی مدیرعامل شرکت تعاونی مرغداران سبزوار، با کاظم خاوازی، وزیر جهاد کشاورزی، دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش عصر سبزوار، نماینده غرب خراسان در این دیدار حوزه انتخابیه خود را قطب تولید مرغ کشور دانست و گفت: این منطقه با تولید ۲۸ میلیون جوجه در سال ۱۲ درصد مرغ کشور را تولید می کند که این مسئله سرامدی غرب خراسان در بحث تولید طیور را نشان می دهد.

بهروز محبی عدم نظارت و مدیریت و نبود زنجیره ی تولید واقعی را از بزرگترین مشکلات مرغداران در سبزوار دانست و افزود: قیمت های نامتعارف نهاده های دام و طیور نیز مشکلات بسیاری را برای تولید کنندگان منطقه ایجاد کرده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس لایروبی و احیای قنوات سبزوار، داورزن و خوشاب را یک مسئله حیاتی و ضروری برای روستاییان دانست و ادامه داد: بسیاری از ۱۵۰۰ رشته قنات این شهرها، به لایروبی و احیا نیازمند است .

وی اظهار داشت: تکمیل زیر ساخت های مجتمع دامداری شهرستان داورزن، تخصیص اعتبار جهت تکمیل زنجیره ی تولید طیور، ایجاد شعبه ی مستقل نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در سبزوار، تخصیص نهاده های دامی جهت دامداران سبک و سنگین منطقه از محل موجودی شرکت پشتیبانی امور دام از مهمترین نیازهای غرب خراسان است.

سخنگوی مجمع نمایندگان خراسان رضوی تصریح کرد: در سال جهش تولید، دولت باید زمینه ای را ایجاد کند که افراد بیشتری برای وارد شدن در میدان تولید کشور رغبت پیدا کنند.

وزیر جهاد کشاورزی نیز با عرض خیر مقدم به نماینده غرب خراسان و هیات همراه، بر تلاش همه جانبه وزارت جهاد کشاورزی برای حل مشکلات کشاورزان و دامداران تاکید و دستوراتی را برای حل مشکلات مطرح شده منطقه صادر کرد.

کاظم خاوازی از تامین نهاده های دام و طیور در هفته های آینده خبر داد و افزود: در خصوص احیای قنوات، باید مجلس قوانین جدیدی را وضع کند تا مشکل احیای قنوات نیز مرتفع گردد.

اخبار مرتبط