رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
  • السبت ۸ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Saturday 26 September

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفته که معتقد به فیلترینگ حتی برای تلگرام نیستم اما ۵۰ درصد کل حجم اینترنت کشور ما را اینستاگرام می بلعد. به گزارش عصر سبزوار، علی اصغر عنابستانی روزشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان سبزوار با بیان اینکه حوزه رسالت خبرنگاری بحث دفاع از کیان نظام […]

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفته که معتقد به فیلترینگ حتی برای تلگرام نیستم اما ۵۰ درصد کل حجم اینترنت کشور ما را اینستاگرام می بلعد.

به گزارش عصر سبزوار، علی اصغر عنابستانی روزشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان سبزوار با بیان اینکه حوزه رسالت خبرنگاری بحث دفاع از کیان نظام و ولایت است و در بیانیه گام دوم، مقام معظم رهبری از تحریف حرکات انقلاب ابراز نگرانی کرده‌اند، اظهار کرد: اگر با تحریف مقابله کنیم، مقابله با تحریم دشمن کار سختی نیست و دشمن توانسته اثرات انقلاب را کم رنگ کند و فضای خوبی نیست، امروز در بین آنچه هستیم و آنچه که باید باشیم، فاصله داریم.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی بر سر آرمان‌های خود ایستاده و اگر تبیین کنیم، حرکت ما تسهیل می‌شود، بیان کرد: نگاه به خارج ضربه سنگینی به کشور زده و ظرفیت‌های خوبی در سبزوار داریم که از آن استفاده نمی‌کنیم، بنابراین وظیفه داریم در مسیر گام دوم انقلاب حرکت کنیم.

نماینده غرب خراسان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شرایط کشور سخت و‌ ویژه است و مطلع نیستیم جناب رئیس‌جمهور در روز دوشنبه چه نوید خوبی را به مردم می‌دهد، امیدواریم نوید خوبش ارزش خوش بودن را داشته باشد.

عنابستانی ادامه داد: مهم‌ترین دلایل شرایط سخت کشور را در ضعف مدیریتی و عدم توجه به نیروی انسانی می‌بینیم و بیش از آنکه شرایط کشور نتیجه تحریم‌ها باشد، در این دو عامل می‌توان پیدا کرد.

وی با تاکید بر اینکه نیاز به همدلی و همراهی برای ساختن غرب خراسان داریم اگر همدل و همراه نباشیم و تفکرات سیاسی را حاکم کنیم کار پیش نمی رود و همه گرایش و نظریات سیاسی داریم، گفت: حضور گرایشات متنوع سیاسی کمک به ارتقا مملکت می شود اما با وجود گرایشات متعدد و مختلف باید در حوزه منافع مردم به وحدت برسیم. برای منافع مردم گرایشات سیاسی را نباید دخالت دهیم و اولویت نخست منافع مردم و توسعه کشور باشد.

نماینده غرب خراسان تصریح کرد: گام دوم انقلاب اسلامی می گوید که حکومت خداوند و مردم هیچگونه تناقضی نیست و بدون مردم حاکمیت الهی مشروعیت ندارد بنابراین مشروعیت انقلاب برای مردم است.

عنابستانی با بیان اینکه در روز های نخست گفته ایم قرار است سرمان را پایین بیندازیم و تنها کارمان را برای توسعه غرب خراسان انجام دهیم، گفت: شبانه روز باید برای مردم حوزه انتخابیه کار کنیم و قرار نیست در این مسیر به سنگ زدن ها و چوب لای چرخ گذاشتن توجه کنیم.

وی افزود: با کسی دعوا نداریم اما از کنار کسانی که بخواهند سنگ بیندازند عبور می کنیم و کار خودمان را انجام می دهیم.

نماینده غرب خراسان در خصوص تعامل ایران با جهان، بیان کرد: باید بدانیم جهان تنها غرب نیست و متاسفانه غرب زدگی در ساختار اداری کشور موج می زند و این تصور که دنیا تنها غرب است، در طول ۴۰ سال اخیر پدر کشور را درآورده است.

عنابستانی تصریح کرد :غرب تنها بخشی از جهان است و حتی ما با غرب دعوا نداریم. در طولی که به دنبال تعامل با غرب رفتیم فراموش کردیم جهان فقط غرب نیست و اگر دیگر تعامل ها براساس توصیه های رهبری دنبال می کردیم، امروز بسیاری از پایگاه های خودمان را از دست نمی دادیم.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران گفت: در دهه ۹۰ براساس آمار دولت متوسط رشد اقتصادی منفی یک و گشایش اقتصادی کجا بوده است؟ گلابی برجام کجاست که بچینیمش! امروز مردم ما به نسبت قبل از سال ۱۳۹۲ حدود ۳۰ درصد ارزش واقعی سرمایه خود را از دست داده اند و این ارقان را دولت اعلام کرده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در مورد مشکلات کارگران، افزود: حدود ۲۵ درصد کارگران از مزایای حقوق و دستمزد و سایر مزایا استفاده می کنند و اگر می خواهم داد کارگر بزنم، باید داد هنه را بزنم و ساختار باید اصلاح شود.

عنابستانی بیان کرد: دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بیکار در کشور وجود دارد که تنها ۲۲۰ هزار نفر بیمه بیکاری دریافت می نمایند یعنی دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بیکاری در سبزوار هیچگونه مزیتی دریافت نمی کنند.

وی با بیان اینکه معتقد به فیلترینگ حتی برای تلگرام نیستم اما ۵۰ درصد کل حجم اینترنت کشورما را اینستاگرام می بلعد و بدون اینکه این شرکت یک جواب را به جمهوری اسلامی بدهد، گفت: میلیاردها میلیارد هزینه را در حلق اینستاگرام می ریزیم، نباید به فکری به حال آن بکنیم؟ نباید ضابطه مند شود؟ مگر دنیا این موضوع را رها کرده که ما هم آنرا رها کنیم؟ باید به فکری به این موضوع برداریم.

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی افزود: ساختاری باید ایجاد شود که فضای تبادل اطلاعات از بین نرود و هم فضای مجازی کنترل شود. حتی مجلس کشور ترکیه مصوب کرده که هرکسی که از میزان مشخصی دنبال کننده بیشتر داشته باشد باید ثبت نماید و تحت نظارت قرار گیرد.

عنابستا

نی در مورد مسکن خبرنگاران سبزواری نیز بیان کرد: این اتفاق باید رسیدگی شود و نمایندگان مردم سبزوار از این موضوع حمایت می کنند و اداره ارشاد سبزوار به عنوان متولی ورود پیدا کند.

وی خطاب به رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار، گفت: این اداره طرح بیاورد که مطالبه ملک یا زمینی در این مورد صورت گیرد و از طریق مسکن و شهرسازی پیگیری صورت گیرد و پس از آن به دنبال مدل ساخت و تسهیلات هم پیگیری می شود.

**اختلاف طبقاتی و بی‌عدالتی در کشور حال مردم را بد کرده است

دیگر نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه اصحاب رسانه باید اهل انصاف و انعکاس واقعیت‌ها باشند و قبل از خدمتگزاری مردم در مجلس شورای اسلامی به موضوع عدم استقلال و موضوعات معیشتی خبرنگاران می‌اندیشیدم، گفت: استقلال مادی خبرنگاران مسئله مهم و اساسی است و اگر اصحاب رسانه طرحی مطرح کنند، به عنوان صدای شما در مجلس شورای اسلامی پیگیری می‌کنیم.

بهروز محبی نجم‌آبادی افزود: مشکل معیشتی خبرنگاران و از جمله مردم عزیز قابل قبول نیست و در پنج بسته بنیادین بحث معیشت مردم پیش‌بینی شده و در کمیسیون‌های تخصصی مسائل معیشتی در حال بررسی است.

وی با بیان اینکه اتفاقات ناگواری در کشور ما در بحث عدالت رقم خورده و اختلاف طبقاتی حال مردم را بد کرده بنابراین در بحران‌ها سرمایه ثروتمندان بیشتر شده است، بیان کرد: بازسازی نظام مالیاتی مسئله مهمی است و مجلس به عنوان نخستین اقدام طرح مالیات بر خانه‌های خالی را آغاز کرده اما اصحاب رسانه باید زمینه‌های آن را فراهم کنند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های سبزوار، گفت: اگر شرکت‌های دانش بنیان در سبزوار فعال شود، تغییرات بزرگی در کشور رقم می‌زنند، بنابراین بعد از ۴۰ سال به هیچ عنوان آزمون و خطا پذیرفته نیست.

محبی با بیان اینکه تصویب قوانین در مجلس شورای اسلامی زمانی ارزشمند است که قابلیت اجرایی شدن داشته باشد، یادآور شد: خوشبختانه مجلسی در اوج بحران و کم‌ترین میزان فروش نفت و ارزآوری وجود دارد که ظرفیت‌ها را می‌شناسد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه هیچکس مخالف تعامل با جهان نیست و اسلحه برای جنگ با دنیا برنداشته ایم، گفت: تجربه شده که آبی از این آتش گرم نمی شود بنابراین با توجه به توانمندی که داریم باید مسیر خودمان را تغییر دهیم.

نماینده غرب خراسان در خصوص انتصاب رئیس جدید دیوان محاسبات کل کشور، افزود: بر روی مسئله جوانگرایی تاکید می شود به سراغ مدیر دارای انگیزه می رویم، بیشترین حملات به ما می شود و در کمیسیون درگیری زیادی داشته ایم.

محبی ادامه داد: به زودی دیداری با بذرپاش رئیس دیوان محاسبات داریم و از همه توان استفاده می کنیم که از ابزار نظارتی استفاده شود.

وی در مورد عملکرد ادارات، گفت: همه ادارات سبزوار اگر روزی متوجه شدند اطلاعات دقیقی در مورد رفتارشان به ما رسیده از هم اکنون بدانند که در حال رصد هستند.

وی در پاسخ به برخی از انتقادات به عملکرد چند ماهه مجلس فعلی، افزود: حدود ۷۰ روز از تشکیل مجلس شورای اسلامی گذشته و کمیسیون های مجلس ساختار خود را پیدا نکرده و هنوز برخی از نمانیدگان کمیسیون ندارد. این مجلس فعالیت خود را اینگونه آغاز کرده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بحث فیلترینگ اینستاگرام در مجلس شورای اسلامی به هیچ عنوان مطرح نیست و در اولویت های مجلس شورای اسلامی قرار ندارد، بیان کرد: در فضای مجازی مشکلات فراوان داریم چه بلاهای را برسر جوانان این مرز و بوم می آوردند و خانواده ها از مجلس انقلابی درخواست ورود به بحث آسیب های فضای مجازی را کرده است.

محبی در خصوص افزایش قیمت دلار پس از تشکیل مجلس، تصریح کرد: به وزرای دولت گفته ایم اتفاقی که در مورد دلار رخ داده، نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز پاسخگو هستند. در مورد مسئله ارز و دلار در دو هفته آینده گشایشی رخ می دهد.

 

اخبار مرتبط

نظرات