رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
  • السبت ۸ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Saturday 26 September

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری گفت: ۲۰ شیئی که در تپه باستانی سبزوار کشف شده بود، همگی پس از ثبت در آثار ملی، به موزه بزرگ خراسان در مشهد فرستاده شده‌اند. به گزارش عصر سبزوار به نقل از اسرارنامه، علی‌‌اصغر مولوی در نشست خبری‌اش افزود: چون کار کاوش‌های باستان‌ شناسی به‌خاطر احتیاط‌ هایی که باید لحاظ […]

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری گفت: ۲۰ شیئی که در تپه باستانی سبزوار کشف شده بود، همگی پس از ثبت در آثار ملی، به موزه بزرگ خراسان در مشهد فرستاده شده‌اند.

به گزارش عصر سبزوار به نقل از اسرارنامه، علی‌‌اصغر مولوی در نشست خبری‌اش افزود: چون کار کاوش‌های باستان‌ شناسی به‌خاطر احتیاط‌ هایی که باید لحاظ شود، خیلی کند پیش می‌رود، آثار کشف‌شده برای نگهداری به مشهد منتقل شده‌اند.

وی با بیان اینکه محل تپه دامغانی سبزوار قرار است بعدها به یک سایت‌ موزه باز تبدیل شود، اشاره‌ خاصی به بازگشت اشیای کشف‌شده از تپه باستانی به سبزوار پس از ایجاد سایت‌ موزه نکرد!

گفتنی ست؛ تپه دامغانی ها یا تپه باستانی سبزوار، مربوط به هزاره چهارم و هزاره اول پیش از میلاد است و در فروردین سال ۱۳۸۰ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران ثبت شده است.

اخبار مرتبط