رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 7 خبر


  • دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
  • الإثنين ۱۷ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 1 March
  • یکشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۳
  • کد خبر : 24732
  • مشاهده : 136 بازدید
  • گزارش
  • چاپ خبر : احتمال شرکت سبزوار در لیگ برتر امسال با عنوان اشتاد سازه/ پایه ریزی برای تاسیس باشگاه رشته های مختلف ورزشی در سبزوار

سبزوار از دیرباز به عنوان مهد هندبال ایران شناخته می‌شده و نمایندگان پرقدرتی در لیگ برتر داشته اما این روزها حال و روز هندبال شهرستان اصلا خوب نیست. به گزارش عصر سبزوار، رشته هندبال یکی از رشته‌های پرطرفدار در سبزوار است که از دهه‌های گذشته مورد اقبال در این شهرستان بود و پرورش استعدادهای گوناگون […]

سبزوار از دیرباز به عنوان مهد هندبال ایران شناخته می‌شده و نمایندگان پرقدرتی در لیگ برتر داشته اما این روزها حال و روز هندبال شهرستان اصلا خوب نیست.

به گزارش عصر سبزوار، رشته هندبال یکی از رشته‌های پرطرفدار در سبزوار است که از دهه‌های گذشته مورد اقبال در این شهرستان بود و پرورش استعدادهای گوناگون این رشته ورزشی، نشان از وقوع اتفاقی خوب برای این رشته ورزشی داشت.

به گونه‌ای که این رشد سبب شد سبزوار به مهد این رشته ورزشی در کشور تبدیل شود. هندبال در سبزوار ورزش اصلی و از پرطرفدار ترین رشته‌های ورزشی به شمار می‌رود؛ به طوری که از سال‌های دهه ۱۳۶۰ و آغاز دهه ۱۳۹۰، به عنوان دو دوره پرفروغ و طلایی هندبال سبزوار یاد می‌شود.

اما آنچه طرفداران این رشته ورزشی را از همان ابتدا نگران کرده بود، نبود یک حامی مقتدر برای حمایت از هندبال سبزوار بود. حامی مالی که بارها از سوی نمایندگان مجلس سابق و مسئولان شهری وعده آن داده می‌شد اما سرانجامی برای آن وجود نداشت و در نهایت در اواسط لیگ برتر سال گذشته، این تیم به مشهد با نام اشتادسازه منتقل شد و در آنجا نیز حق و حقوق بازیکنان پرداخت نشد!

سبزوار اگر می‌خواهد در لیگ برتر پیش رو تیم داشته باشد و تیم‌داری کند، باید از یک اسپانسر قوی برخوردار باشد و دیگر نمی‌تواند مانند گذشته به واسطه قول‌های مسئولان وارد میدان شود و در نهایت با نتایج ضعیف حذف شود.

رئیس شورای شهر سبزوار درباره حمایت از ورزش هندبال سبزوار گفت: همه ارگان‌ها و ادارات باید از ورزش شهرستان و تیم هندبال حمایت کنند؛ زیرا کمک‌های اندک شورای شهر پاسخگویی این تیم نیست و همچنین توان مالی شهرداری برای حمایت کامل از این تیم جوابگو نیست.

علی اصغر محمدی افزود: شورای شهر در لیگ قبلی مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان به این تیم کمک کرد؛ شورا به عنوان یک پارلمان محلی در این حد می‌تواند کمک کند اما بیشتر از این، در توان شهرداری و شورا نیست و برای حمایت از هحدبال سبزوار باید یک فکر اساسی شود.

وی با تاکید بر اینکه با مبالغ خرد و به صورت مقطعی نمی‌شود در لیگ برتر تیم داری کرد، اظهار داشت: بخش صنایع غرب خراسان باید وارد میدان شوند و از این تیم حمایت کنند. تیم های بزرگ در دنیا و همچنین در کشور، به یک صنعت مشخص وابسته هستند.

محمدی ادامه داد: تیم‌هایی مانند ذوب آهن، سپاهان و تراکتورسازی که به صنایع وابسته هستند، همیشه موفق عمل کرده‌اند و هیچ‌گاه دغدغه حمایت مالی و اسپانسری را نداشته اند که این امر در روند موفقت آنها بسیار تاثیر گذار بوده است.

وی با اشاره به اینکه اینکه در غرب خراسان کارخانجات سیمان، فولاد، اسید سیتریک، فروکروم، ماشینهای الکتریکی و… را داریم که می‌توانند در این حوزه ورود و از ورزش منطقه حمایت کنند، تصریح کرد: در آینده حتماً از صنایع دعوت می‌کنیم و از آنها می‌خواهیم که به تیم هندبال سبزوار کمک کنند.

رئیس شورای شهر سبزوار با اظهار اینکه شهرداری هم در حد توان به هندبال سبزوار کمک خواهد کرد تا این رشته ورزشی در شهرستان دوباره جان تازه ای بگیرد، یادآور شد: بازیکنان سبزواری زیادی در سطوح مختلف ملی در حال فعالیت هستند که می توانیم از این پتانسیل در شهرستان استفاده کنیم.

بنابراین جان گرفتن دوباره هندبال در سبزوار، نیازمند حمایت جدی تمام ارگان ها و نهادها دارد و باید فکری اساسی برای حمایت از این تیم و اسپانسری انجام شود؛ زیرا با تزریق مبالغ اندک نمی‌توان راه به جایی برد.

پایه ریزی یک باشگاه کامل در سبزوار

نماینده مردم شهرستانهای غرب خراسان در مجلس در خصوص حمایت از هندبال سبزوار گفت: در بحث اسپانسری، حمایت با اعمال فشارهای سیاسی که تاکنون شاهد آن بوده‌ایم، مشکلی را حل نمی‌کند.

علی اصغر عنابستانی با بیان اینکه از بازیکنان، پیشکسوتان قدیمی و علاقه‌ مندان هندبال خواسته‌ایم که بیایند و یک باشگاه ریشه‌ای، مستحکم و ساختارمند در سبزوار تشکیل دهند، افزود: خواسته ایم که باشگاهی با تمام خصوصیات پایه‌ریزی کنند، مجوز لازم را بگیرند ما نیز از ظرفیت‌های محلی استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه آکادمی هندبال در سبزوار باید ایجاد و کلاس‌های آموزش هندبال برگزار شود، ادامه داد: باشگاه تشکیل شده باید سالن تمرین داشته باشد و در مجموع یک باشگاه حرفه ای باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: یکی از پارامترهای باشگاه، داشتن مستغلات و امکانات و درآمدهای غیر ورزشی است که باید برای ایجاد پیش بینی شود تا بتواند هزینه‌های جاری و روزمره خود را تامین و باشگاه روی پای خودش بایستد.

وی با بیان اینکه کاری که اکنون باید به طور جدی آن را دنبال کنیم این موضوع است، تصریح کرد:به تعدادی از فعالان حوزه هندبال این توصیه را کرده‌ایم و آمادگی داریم ظرفیت های شهر را به کمک آنها ببریم تا این باشگاه شکل بگیرد تا هر دوره لیگ دغدغه تیم داشتن یا نداشتن در لیگ برتر و نحوه تامین اعتبارات مورد نیاز تیم را نداشته باشیم.

عنابستانی با اظهار اینکه کار باشگاه داری در سبزوار باید شکل بگیرد و مسئولین ورزشی و اجرایی در جهت استحکام و قوام گرفتن این باشگاه کار، کمک و مساعدت کنند تا این باشگاه شکل گیرد، درباره پیگیری در زمینه پیدا کردن حامی مالی برای حمایت از ورزش اول سبزوار نیز توضیحاتی داد.

وی یادآور شد: پیگیری‌هایی در تهران با معاون وزیر ورزش و برخی اسپانسر های ملی مانند بیمه‌ها و بانک‌ها داشته‌ایم که امیدواریم بتوانیم در یک فرصت مناسب یکی از اینها را پیدا کنیم و به عنوان اسپانسر ملی هندبال سبزوار در نظر گرفته شود.

رئیس کمیته اشتغال مجلس عنوان داشت: امیدواریم بتوانیم بحث مربوط به اسپانسری را در این قالب حل کنیم و گرفتار پول‌های خود نباشیم و شیوه‌ای که تاکنون در بحث تامین اعتبارات در حوزه ورزش هندبال در سبزوار به اشتباه وجود داشته، کنار بگذاریم.

عنابستانی در زمینه وضعیت تیم اشتادسازه نیز خاطرنشان کرد: در خصوص تیم اشتاد سازه با مدیرکل ورزش و جوانان استان صحبت شد و قرار شد با این تیم مذاکره کنند. اشتادسازه در بازی‌های آخر هزینه‌های زیادی برای تیم سبزوار انجام نداده و حقوق و پول بازیکنان را پرداخت نکرده‌اند.

وی گفت: اگر تیم هندبال اشتاد سازه بخواهد در لیگ پیش رو تیم‌داری کند و به شرطی که به‌ عنوان تیم #اشتادسازهسبزوار در لیگ برتر امسال شرکت کند، باید بخشی از هزینه‌ها شامل قرارداد بازیکنان را به صورت موقت قبول کند و بخش دیگر هزینه ها را ما به صورت محلی در شهرستان به عهده بگیریم.

نماینده مردم شهرستانهای غرب خراسان در مجلس یازدهم افزود: می خواهیم طی یک کار مشارکتی، تیم سبزوار علاوه بر امسال، سال آینده نیز در لیگ برتر حضور داشته باشد تا بعد مسائل مطرح شده در زمینه باشگاه داری و اسپانسری به حقیقت بپیوندد.

عنابستانی در خصوص حمایت صنایع از ورزش نیز ادامه داد: صنایع در غرب خراسان جان نگرفته و صنایع جانداری که مستحکم و پایدار باشند و درآمد پایداری داشته باشند که بتوانیم از آنها انتظار داشته باشیم به مسائل اجتماعی و فرهنگی بپردازند و هزینه کنند، نداریم.

وی اظهار داشت: باید به این سمت برویم که صنایع بزرگ، مادر و مستحکم و دارای حاشیه سود قوی را در منطقه ایجاد کنیم و در آن صورت است که می‌توان انتظار حمایت در حوزه ورزش را از صنایع داشت.

عنابستانی تصریح کرد: علاوه بر این در حوزه صنایع منطقه ما، این فرهنگ ایجاد نشده است که از مسائل اجتماعی، فرهنگی و ورزشی حمایت شود که باید این فرهنگ را در غرب خراسان ایجاد کرد تا در آینده در صورت وجود صنایع بزرگ، شاهد حمایت و اسپانسری از تیم های ورزشی در منطقه باشیم.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
67
روز گذشته
پیگیری نمایندگان منطقه برای عدم ادغام دانشگاه فناوریهای نوین سبزوار با دانشگاه حکیم سبزواری و عدم حذف ردیف بودجه آن
67
روز گذشته
افزایش اعتبارات دانشگاه حکیم سبزواری در بودجه ۱۴۰۰
67
روز گذشته
اختصاص مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان از سوی سازمان بازآفرینی شهری ایران جهت احداث حسینیه شهدا در گلزار شهدای سبزوار
67
روز گذشته
اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه تکمیل سالن اجتماعات ۱۱۰۰ نفری دانشگاه حکیم سبزواری از محل اعتبارات متمرکز در اختیار وزیر علوم با ارسال نامه از سوی دانشگاه
67
روز گذشته
احیای ردیف اعتباری تکمیل سالن اجتماعات ۱۱۰۰ نفری دانشگاه حکیم سبزواری در بودجه ۱۴۰۰
4
روز مانده
پوشش کامل تلفن همراه در بزرگراه سبزوار – نیشابور تا نیمه اسفند ۹۹
67
روز گذشته
سرمایه گذاری و مشارکت ایدرو در ۹ طرح و ایمیدرو (توسعه و نوسازی صنایع معدنی ایران) در ۴ طرح صنعتی و معدنیِ غرب خراسان و پیگیری این موضوعات توسط مدیران این دو مجموعه
52
روز گذشته
بررسی سرمایه گذاری شرکت توسعه و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در حوزه احداث کارخانه ۵۰ هزار تنی لاستیک در جغتای و اعلام نتیجه به مجلس تا ۱۵ روز آینده