رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۳ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Thursday 1 October

رئیس نهضت سوادآموزی سبزوار گفت: سهمیه ابلاغی این شهرستان در سال تحصیلی گذشته برای جذب سوادآموزان، ۵۲۰ نفر بود که افزون بر ۹۰ درصد آن محقق شد. به گزارش عصر سبزوار، عبدالمجید شجاع در آیین نواختن زنگ سوادآموزی سبزوار افزود: سهمیه ابلاغی دوره سوادآموزی سنین ۱۰ تا ۵۰ سال شهرستان سبزوار، امسال ۸۰۰ نفر مشخص […]

رئیس نهضت سوادآموزی سبزوار گفت: سهمیه ابلاغی این شهرستان در سال تحصیلی گذشته برای جذب سوادآموزان، ۵۲۰ نفر بود که افزون بر ۹۰ درصد آن محقق شد.

به گزارش عصر سبزوار، عبدالمجید شجاع در آیین نواختن زنگ سوادآموزی سبزوار افزود: سهمیه ابلاغی دوره سوادآموزی سنین ۱۰ تا ۵۰ سال شهرستان سبزوار، امسال ۸۰۰ نفر مشخص شده که باید محقق شود.

وی ادامه داد: این افراد در حاشیه شهر و مناطق روستایی آن سکونت دارند که علاوه ‌بر کسب آموزش‌های لازم در سه دوره سواد، انتقال و تحکیم مهارت‌های زندگی، حقوق شهروندی و فرزندپروری را فرا می‌گیرند.

رئیس نهضت سوادآموزی سبزوار اظهار داشت: علاوه‌ بر فعالیت‌های نهضت سوادآموزی یک مرکز محلی یادگیری با هدف توسعه کمی و کیفی مراکز یادگیری و یاددهی، در شهر سبزوار فعالیت دارد.

شجاع تصریح کرد: در این مرکز یادگیری محله، سوادآموزان علاوه بر آموزش دوره‌های سواد، یک مهارت نیز در رشته های مختلف چرم دوزی، خیاطی، دوخت عروسک، تولید ماسک و  فرت بافی را  فرا می‌گیرند.

وی یادآور شد: هم اینک ۱۰۴ آموزش دهنده فعال در سامانه سوادآموزی سبزوار ثبت هستند که ۵۲ نفر آنها در سال گذشته معرفی شدند.

اخبار مرتبط