رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۳ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Thursday 1 October

عملیات اجرایی فاز دوم فاضلاب محله کلاته سیفر با حضور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب، کوشکی شهردار، فروغی رئیس شورای اسلامی شهرستان سبزوار و جمعی از مسئولان محلی آغاز شد. طرح جمع‌آوری شبکه فاضلاب معابر محله کلاته سیفر به طول لوله گذاری بیش از هشت کیلومترو با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان از محل چهار ردیف […]

عملیات اجرایی فاز دوم فاضلاب محله کلاته سیفر با حضور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب، کوشکی شهردار، فروغی رئیس شورای اسلامی شهرستان سبزوار و جمعی از مسئولان محلی آغاز شد.

طرح جمع‌آوری شبکه فاضلاب معابر محله کلاته سیفر به طول لوله گذاری بیش از هشت کیلومترو با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان از محل چهار ردیف اعتباری جاری، تبصره سه، عمرانی و مشارکت مردمی اجرا می‌شود.

فاز اول شبکه جمع آوری فاضلاب محله کلاته سیفر با هزینه سه میلیارد تومان اجرا و به شبکه فاضلاب شهر سبزوار متصل شد.

نبود شبکه جمع آوری فاضلاب در برخی از محلات شهر سبزوار مشکل ساز شده است

علی اکبر فروغی رئیس شورای اسلامی شهرستان سبزوار در این مراسم با بیان اینکه بهره مندی از شبکه فاضلاب آرزوی دیرینه مردم کلاته سیفر است، افزود: پروژه مهمی به پیمانکار واگذار شده و به دلیل محدودیت های اعتبار دولت مقرر شد که اجرای اینگونه پروژه‌ها کمک سایر دستگاه اجرایی در این شهرستان را می طلبد.

وی با اشاره به خدمات ستاد بازآفرینی در محلات هدف شهر سبزوار، افزود: در سال‌های گذشته محلات هدف ازامکانات حداقلی از جمله شبکه فاضلاب، پارک محله و خدمات آموزشی و بهداشتی بی بهره بودند اما توانستیم بخشی از نیاز های اهالی این محلات را محقق کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهرستان سبزوار بهره‌مندی حداقلی از امکانات و خدمات شهری در محلات را حق قانونی شهروندان دانست و تاکید کرد: مطالبه گری و پیگیری‌های شهروندان برای رسیدن به حق و حقوق امری ضروری است و ساکنان محلات هدف و حاشیه شهر سبزوار تنها به واسطه پیگیری های مستمر و مساعدت مسئولان از امکانات بهره‌مند شده‌اند.

فروغی در ادامه با تاکید بر اینکه شأن و جایگاه شهروندان عزیز بیشتر از این امکانات حداقلی در محلات شهر سبزوار است، بیان کرد: اعضای شورای شهر سبزوار در این مدت از حقوق شهروندان به خصوص در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته دفاع کرده چراکه معتقدیم تمامی شهروندان باید از بهترین خدمات شهری بهره‌مند باشند.

عضو شورای شهر سبزوار با اشاره به نبود شبکه جمع آوری فاضلاب در تعداد محدودی از محلات سبزوار، افزود: متاسفانه به دلیل نبود شبکه جمع آوری، فاضلاب منازل برخی از محلات شهر سبزوار بیرون زده و مشکلات بسیاری را برای شهروندان به وجود آورده است.

فروغی یادآور شد: در رایزنی با مدیرعامل و معاونین شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی تاکید شده که با حمایت شورای اسلامی شهر سبزوار مشکلات فاضلاب محلات فاقد شبکه جمع آوری هرچه سریعتر برطرف شود.

کوشکی شهردار سبزوار نیز با تاکید بر ضرورت بهره‌مندی محلات هدف شهر سبزوار از خدمات آب و فاضلاب، گفت: چندین بار اعلام شده که هر چه خدمات به محلات هدف شهر سبزوار آورده شود، بازهم کم است و شهرداری عزمی جدی برای بهره‌مندی ساکنان این مناطق از بهترین خدمات را دارد.

اخبار مرتبط