رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۳ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Thursday 1 October

مرکز توانبخشی روزانه سالمندان تابش سبزوار با هدف ارائه خدمات آموزشی و توانبخشی به سالمندان با ظرفیت اسمی ۵۰ نفر، کار خود را آغاز کرد. به گزارش عصر سبزوار، معاون توانبخشی بهزیستی خراسان رضوی در حاشیه مراسم افتتاح این مرکز گفت: در شرایط حاضر و با وضعیت شیوع بیماری کرونا، بیشتر فعالیت‌های این مرکز و سایر […]

مرکز توانبخشی روزانه سالمندان تابش سبزوار با هدف ارائه خدمات آموزشی و توانبخشی به سالمندان با ظرفیت اسمی ۵۰ نفر، کار خود را آغاز کرد.

به گزارش عصر سبزوار، معاون توانبخشی بهزیستی خراسان رضوی در حاشیه مراسم افتتاح این مرکز گفت: در شرایط حاضر و با وضعیت شیوع بیماری کرونا، بیشتر فعالیت‌های این مرکز و سایر مراکز توانبخشی به صورت مجازی و توانبخشی از راه دور اجرا می‌شود.

دکتر مسعود فیروزی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد بسیار کمی از سالمندان در مراکز توانبخشی شبانه‌روزی حضور دارند و تأکید ما نیز این است که سالمندان در خانواده نگهداری شوند، افزود: از آنجا که جامعه ایران رو به سالمندی می‌رود و همه‌ی افراد و خانواده‌ها توان نگهداری از سالمندان شان را ندارند، راه‌اندازی مراکز توانبخشی سالمندان ضرورت دارد.

وی بر توسعه مراکز روزانه توانبخشی سالمندان تأکید کرد و گفت: باید خانواده‌ها را به این سمت و سو ببریم که سالمند در خانواده بماند و برای ساعات روز که بیشتر اعضای خانواده در بیرون از منزل هستند و به کار روزانه اشتغال دارند، سالمند به مراکز توانبخشی روزانه هدایت شود که هم از برنامه‌های شاد و مفرح این مراکز استفاده کند هم آموزش‌های توانبخشی را دریافت نماید تا زندگی شادتر و بهتری را سپری کند.

گفتنی ست؛ سبزوار تاکنون دو مرکز شبانه‌ روزی سالمندان زنان و مردان را داشته و این اولین مرکز روزانه توانبخشی سالمندان است که در این شهرستان کار خود را آغاز کرده است.

اخبار مرتبط