رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۳ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Thursday 1 October

رئیس اداره تعاون روستایی سبزوار گفت: از ابتدای امسال تاکنون، ۱ هزار و ۷۰۰ تن انواع کود شیمیایی در اختیار بهره‌ برداران بخش کشاورزی این شهرستان قرار گرفته است. به گزارش عصر سبزوار، امرالله شمس کودهای توزیع شده بین کشاورزان سبزواری را شامل اوره، فسفات و پتاس ذکر کرد و افزود: این میزان کود شیمیایی […]

رئیس اداره تعاون روستایی سبزوار گفت: از ابتدای امسال تاکنون، ۱ هزار و ۷۰۰ تن انواع کود شیمیایی در اختیار بهره‌ برداران بخش کشاورزی این شهرستان قرار گرفته است.
به گزارش عصر سبزوار، امرالله شمس کودهای توزیع شده بین کشاورزان سبزواری را شامل اوره، فسفات و پتاس ذکر کرد و افزود: این میزان کود شیمیایی با هدف تامین نیاز کشاورزان بهنگام کشت انواع محصولات و تنظیم بازار تولیدات زراعی تهیه و در سطح شهرستان توزیع شد.
وی ادامه داد: کار توزیع ۱ هزار و ۷۰۰ تن کودهای شیمایی اوره، فسفات و پتاس با نظارت اداره تعاون روستایی و همکاری بهره‌ برداران بخش کشاورزی سبزوار صورت گرفت.
رئیس اداره تعاون روستایی سبزوار این شهرستان را یکی از قطبهای کشاورزی خراسان رضوی توصیف و تصریح کرد: سالانه ۲۴۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی و دامی در سبزوار تولید می‌شود.
شمس با بیان اینکه عمده‌ترین محصولات کشاورزی تولید شده در سبزوار، گندم، جو، زیره، پسته و زعفران است، اظهار داشت: ۵۴ هزار هکتار مزرعه و ۱۹ هزار هکتار باغ با فعالیت ۲۰ هزار بهره‌ بردار کشاورز و باغبان در سبزوار وجود دارد.

اخبار مرتبط