رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۳ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Thursday 1 October

نماینده مردم شهرستانهای غرب خراسان در مجلس با اشاره به ظرفیت های کشاورزی در دشت جوین گفت: می توان با بکارگیری مناسب از دشت جوین، کشور را در خصوص تامین محصولات کشاورزی بی نیاز کرد. علی اصغر عنابستانی با اشاره به مشکلات کشاورزی غرب خراسان گفت: این منطقه در حوزه کشاورزی و صنایع تبدیلی دارای […]

نماینده مردم شهرستانهای غرب خراسان در مجلس با اشاره به ظرفیت های کشاورزی در دشت جوین گفت: می توان با بکارگیری مناسب از دشت جوین، کشور را در خصوص تامین محصولات کشاورزی بی نیاز کرد.
علی اصغر عنابستانی با اشاره به مشکلات کشاورزی غرب خراسان گفت: این منطقه در حوزه کشاورزی و صنایع تبدیلی دارای ظرفیت بسیار بالایی است که متاسفانه دولت از این ظرفیت به نحو احسن و مطلوب استفاده نکرده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر دشت جوین که شامل ۳ شهرستان جغتای، جوین و خوشاب می باشد، دارای بهترین خاک کشاورزی و جزو مرغوب ترین نقاط کشور برای کشاورزی است، اما متاسفانه هیچ استفاده ای از این ظرفیت نمی شود.
رئیس کمیته اشتغال مجلس افزود: صنایع تبدیلی در دشت جوین به دوران قبل از انقلاب برمی گردد که این ضعف است؛ باید دولت برای استفاده از ظرفیت کشاورزی در این منطقه، به بهترین شکل ممکن کار می کرد و با استفاده از صنایع تبدیلی نوین، از محصولات کشاورزی برای تامین نیاز داخل و خارج بهره می جست.
عنابستانی یادآور شد: در مجتمع کشت و صنعت جوین هیچگونه توسعه ای صورت نگرفته است؛ لذا باید دولت با استفاده از ظرفیت کشاورزی دشت جوین بتواند به بهترین شکل ممکن استفاده کرده و شرایط ایده آلی در حوزه کشاورزی غرب خراسان ایجاد کند.

اخبار مرتبط