رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۳ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Thursday 1 October
دیار سربداران، بزرگترین تولید کننده مرغ در شمال شرق کشور:

توزیع ۱۹ هزار تن نهاده دامی در سبزوار

رئیس اداره تعاون روستایی سبزوار گفت: ۱۹ هزار تن نهاده دام و طیور به منظور حمایت از تولید بین دامداران و مرغداران سبزواری در نیمه نخست امسال توزیع شده است. به گزارش عصر سبزوار، امرالله شمس افزود: توزیع این میزان نهاده دامی شامل جو، ذرت، کنسانتره، سبوس، تفاله، ملاس و ذرت علوفه‌ای، نقش موثری در […]

رئیس اداره تعاون روستایی سبزوار گفت: ۱۹ هزار تن نهاده دام و طیور به منظور حمایت از تولید بین دامداران و مرغداران سبزواری در نیمه نخست امسال توزیع شده است.
به گزارش عصر سبزوار، امرالله شمس افزود: توزیع این میزان نهاده دامی شامل جو، ذرت، کنسانتره، سبوس، تفاله، ملاس و ذرت علوفه‌ای، نقش موثری در حمایت از بخش دام دارد.
وی ادامه داد: این نهاده‌های دامی با هدف تنظیم بازار و تامین بخشی از نیاز خوراک دام جهت حمایت از دامپروران، بین تولیدکنندگان دام سبزوار توزیع شده است.
رئیس اداره تعاون روستایی سبزوار به فعالیت ۴۵ شرکت تعاونی روستایی در این شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: سبزوار با ۳۸۵ واحد مرغداری گوشتی و تولید سالانه ۲۵ میلیون قطعه مرغ رتبه نخست تامین گوشت مرغ مصرفی را در شمال شرق کشور دارد.
شمس تصریح کرد: سبزوار با در اختیار داشتن ۳۷۰ هزار رأس دام سبک، ۱۱ هزار رأس دام سنگین و ۳ هزار نفر شتر، از قطب‌های تولید گوشت در خراسان رضوی است.

اخبار مرتبط