رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۳ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Thursday 1 October
رسیدن شهرک های صنعتی سبزوار به استاندارد احداث تصفیه خانه فاضلاب:

 پیگیری برای احداث پست فوق توزیع ۱۳۲ کیلوولت برق در شهرک صنعتی سبزوار

مدیرعامل شهرکهای صنعتی غرب خراسان گفت: شهرک های صنعتی این شهرستان به نُرم لازم از نظر شرکت شهرک های صنعتی خراسان و سازمان صنایع کوچک برای احداث تصفیه خانه فاضلاب رسیده اند. به گزارش عصر سبزوار، اسماعیل نامنی در گفتگو با اسرارنامه افزود: سبزوار تا سالهای گذشته به این نُرم نرسیده بود و آن نرم، […]

مدیرعامل شهرکهای صنعتی غرب خراسان گفت: شهرک های صنعتی این شهرستان به نُرم لازم از نظر شرکت شهرک های صنعتی خراسان و سازمان صنایع کوچک برای احداث تصفیه خانه فاضلاب رسیده اند.
به گزارش عصر سبزوار، اسماعیل نامنی در گفتگو با اسرارنامه افزود: سبزوار تا سالهای گذشته به این نُرم نرسیده بود و آن نرم، میزان ۱ هزار متر مکعب پساب است که باید در هر شبانه روز از واحدهای فعال در شهرک های صنعتی رها شود.
وی ادامه داد: اکنون با استقرار و بهره برداری از چند واحد لبنی در فاز ۲ شهرک صنعتی سبزوار و چند واحد قندی و واحدهای دیگری که پساب زیادی دارند، ضرورت تأسیس تصفیه خانه فاضلاب برای شهرک صنعتی سبزوار مورد تأیید قرار گرفته و مکان آن هم جانمایی شده که امیدواریم امسال تا دهه فجر با تأمین اعتبار لازم مراحل ساخت آن آغاز گردد.
نامنی اظهار داشت: این طرح در مرحله اول نیاز به اعتبار ملی دارد در مراحل بعد بخش خصوصی هم می تواند وارد شود. از آنجایی که در بودجه ۹۹ ردیفی برای این طرح در نظر گرفته نشده است، اکنون از طریق شرکت صنایع کوچک و شهرک های صنعتی و با پیگیری نمایندگان عرب خراسان، دنبال آن هستیم که بتوانیم از محل اعتبارات استانی، اعتبار لازم را فراهم آوریم.
مدیرعامل شهرکهای صنعتی غرب خراسان در بخش دیگری از این گفتگو درباره وضعیت برق نیز تصریح کرد: با توجه به اتمام ظرفیت برق شهرک شماره ۱ و با توجه به اینکه بعضی واحدهای صنعتی برای طرح های توسعه خود نیاز به افزایش برق دارند، از طریق شرکت برق سبزوار و با حمایت نمایندگان‌ مجلس، دنبال این هستیم که بتوانیم احداث پست فوق توزیع را در شهرک صنعتی شماره ۱ داشته باشیم.
وی یادآور شد: در حال حاضر ظرفیت برق رسانی ما در شهرک صنعتی شماره ۱ سبزوار، ۷ مگاوات است که تأمین شده و داریم از توان شهرک شماره ۲ هم استفاده می کنیم و ما به این اکتفا نکرده ایم و احداث پست فوق توزیع ۱۳۲ کیلوولت را به عنوان نیاز شهرک صنعتی سبزوار دنبال می کنیم.
نامنی با بیان اینکه پست فوق توزیع ۱۳۲ کیلوولت حداقل تا ۵۰ مگاوات برق می دهد که برای افق ۱۰ ساله آینده شهرک های صنعتی سبزوار کفایت می کند، به انتقاد درباره اینکه قرارداد تأمین برق شهرک صنعتی سبزوار از ابتدای تأسیس تا به حال بعد از ۲۰ سال، تغییری نکرده است، پاسخ داد.
وی خاطرنشان کرد: یکی از علت ها این بوده که واحدهای صنعتی مان در این سالها آنقدر نبوده اند ولی الان با رشد ۵ برابری و رشد مثبت صنعت و نگاهی که در این چند سال سرمایه گذاران به بخش تولید و سرمایه گذاری در سبزوار داشته اند، اتفاقات خوبی افتاده تقاضای برق زیاد شده و نیاز به افزایش دیماند داریم.
مدیرعامل شهرکهای صنعتی غرب خراسان عنوان داشت: فکر می کنم در حال حاضر ۷ مگاوات تأمین برق در فاز ۱ و ۱۲ مگاوات در فاز ۲ شهرک های صنعتی سبزوار داریم و تقریبا ۴ الی ۵ مگاوات دیگر ظرفیت خالی در فاز ۲ داریم. اما در در فاز ۱ تقریبا همان ۷ مگاوات را داریم که تکمیل شده و شرکت برق بیشتر از آن هم به ما برق واگذار کرده است.
نامنی درباره وضعیت برخورداری واحدهای مستقر در شهرک های صنعتی سبزوار از معافیت های مالیاتی گفت: آن واحدهای صنعتی که به صورت حقوقی ثبت شده اند. زیرا بر اساس ماده ۱۳۲ قانون مالیات های مستقیم، در شهرهای برخوردار، واحدهای مستقر در شهرک های صنعتی که به صورت حقوقی ثبت شده باشند، تا ۷ سال معافیت مالیاتی دارند.
وی تصریح کرد: سبزوار شهر برخوردار محسوب می شود زیرا زیرساخت های لازم در شهرستان ما فراهم است. البته این را ما تعریف نمی کنیم و معمولا استانداری و فرمانداری ها تعریف می کنند. اما از نظر بنده هم سبزوار برخوردار است ولی شهرهایی مانند خوشاب، داورزن و… غیر برخوردار هستند.

اخبار مرتبط