رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 20 خبر


  • چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۴ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Wednesday 21 October
  • چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۷
  • کد خبر : 25258
  • مشاهده : 47 بازدید
  • گزارش
  • چاپ خبر : نانوایی‌های سبزوار و معضلی به نام “فرار آرد”

با وجود مصوبه کارگروه آرد و نان استان مبنی بر توزیع صحیح آرد بر اساس کدگذاری نانوایی‌ها، اجرای این دستور العمل به سبب برخی موانع در سبزوار همچنان معطل مانده و مشکلاتی از جمله معضل “فرار آرد” را برای واحدهای تولید نان ایجاد کرده است. به گزارش عصر سبزوار، کار گروه آرد و نان استان […]

با وجود مصوبه کارگروه آرد و نان استان مبنی بر توزیع صحیح آرد بر اساس کدگذاری نانوایی‌ها، اجرای این دستور العمل به سبب برخی موانع در سبزوار همچنان معطل مانده و مشکلاتی از جمله معضل “فرار آرد” را برای واحدهای تولید نان ایجاد کرده است.

به گزارش عصر سبزوار، کار گروه آرد و نان استان حدود ۲ سال قبل در مصوبه ای تصویب کرد که نانوایی ها بر اساس کد سمت راست واحد صنفی خود آرد دریافت کنند. فرآیندی که در آن امکان بروز تخلف و خرید و فروش آزاد آرد از سوی سودجویان در خارج از شبکه توزیع یا همان فرار آرد سلب می شود.

این مصوبه سرانجام پس از کش و قوس های فراوان، از ابتدای مهرماه ۱۳۹۹ در سبزوار اجرایی شد تا دیگر توزیع آرد در سبزوار به روش سنتی یعنی دریافت آرد بر مبنای ثبت خرید انجام نگیرد و دیگر امکان فروش آرد خارج از شبکه وجود نداشته باشد.

اما روند اجرایی این مصوبه در سبزوار از همان ابتدا به دلیل مانع تراشی گروهی از سودجویان با مشکلاتی رو به رو بوده و اجرای کامل آن را دچار اخلال کرده است.

روش سنتی توزیع آرد سبب کمبود آرد در نانوایی ها می شود‌.

یک متصدی نانوایی در سبزوار گفت: در روش توزیع آرد به صورت غیر کد، بیشتر نانوایی‌ها در اول دهه هر ماه خرید می کنند که تحویل آرد آنها در موعد مقرر ممکن نیست.

علی علوی افزود: توزیع آرد بر مبنای کد سمت راست به نفع نانوایان است؛ چون در این نوع سفارش، نانوا از زمان تحویل آرد بر اساس کد واحد نانوایی خود خبر دارد و با برنامه ریزی لازم، از تعطیلی به علت کمبود آرد جلوگیری می کند.

وی ادامه داد: تاخیر در آرد رسانی سبب بی نظمی در تعطیلات ماهیانه نانوایی‌ها شده و از طرفی برخی روزها به علت نبود آرد امکان پخت نان وجود ندارد که این امر سبب نارضایتی مشتریان می شود.

این نانوای سبزواری اظهار داشت: نانوایی ها که قصد فروش آرد خارج از شبکه را نداشته باشند روش کدگذاری را می پسندد اما نانوایی ها که مشتریان کمتری دارند خواهان توزیع آرد به روش سنتی هستند.

برخی چوپ لای چرخ ساماندهی توزیع آرد در سبزوار می گذارند.

رئیس اتحادیه نانوایان سبزوار گفت: با وجود مصوبه دو سال قبل کارگروه آرد و نان استان مبنی بر توزیع آرد در نانوایی‌ها بر اساس کد سمت راست، این مصوبه در سبزوار به درستی اجرایی نشده که گلایه مسئولان شرکت غله و خدمات بازرگانی استان را در پی داشته است.

محسن درفشه افزود: توزیع آرد در نانوایی‌های سبزوار بر اساس کد سمت راست در کارگروه آرد و نان سبزوار نیز مطرح شده است که در این روش نانوایی ها بر اساس کد سمت راست خود (۱-۹) در همان روزهای ماه آرد را دریافت می کنند.

وی ادامه داد: برخی از مخالفان توزیع آرد نان به این روش معتقدند توزیع آرد به روش کدگذاری موجب می شود واحد نانوایی آنها در روزهای اوج با کمبود آرد مواجه شود.

رئیس اتحادیه نانوایان سبزوار اظهار داشت: این موضوع تنها فرافکنی و ایجاد جنگ روانی است؛ چرا که نانوایان می توانند با مدیریت درست ذخایر خود و پیش بینی شرایط، مانع کمبود آرد در واحد صنفی شوند.

درفشه تصریح کرد: در صورت توزیع منظم آرد نانوایی ها بر اساس کد سمت راست، نظارت دستگاه‌های مرتبط بر فرایند حمل آرد از کارخانه تا مقصد بیشتر می شود و جلوی فرار آرد گرفته می شود؛ چون در برخی موارد خریداری آرد یارانه ای از سوی سودجویانی مشاهده شده که آن را در بازار آزاد با دو تا سه برابر قیمت به فروش می رسانند.

وی یادآور شد: تعلل و عدم اجرای منظم توزیع آرد بر اساس کد، سبب سر درگمی متصدیان نانوایی‌ها برای خرید در سامانه فروش آرد می شود و در پاره ای موارد بر اثر این ناهماهنگی‌ها آرد مورد نیاز آنها به موقع تامین نمی شود.

رئیس اتحادیه نانوایان سبز خاطرنشان کرد: با توزیع آرد بر اساس کد سمت راست طی سه مرحله در ماه، نانوایی‌ها باید سهمیه خود را بر اساس ۱۰ روز تقسیم بندی کنند و تعطیلی نانوایی به علت نداشتن آرد، غیر مجاز تلقی می شود.

توزیع آرد بر مبنای کد مشکل نانوایی‌ها را به حداقل می رساند.

معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری سبزوار هم با اشاره به گلایه نانوایان مبنی بر تاخیر در حمل آرد گفت: از ابتدای ماه گذشته مقرر شده توزیع آرد به نانوایی‌های سبزوار بر مبنای کد صورت گیرد که با تداوم این روش مشکل آنها به حداقل خواهد رسید.
حسین فیض آبادی با بیان این که دغدغه تامین نان به عنوان کالایی اساسی جدی است و نباید در روند تولید آن خللی ایجاد شود افزود: علاوه بر موارد ذکر شده بخشی از مشکل توزیع آرد واحدهای نانوایی این شهرستان مربوط به بخش حمل و نقل شرکت خلیج فارس به عنوان متصدی این امر است.
وی ادامه داد: این شرکت برای مشکل توزیع آرد واحدهای نانوایی شهرستان سبزوار باید نسبت به نوسازی و تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی خود اقدام کند.
نانوایان سبزوار کمبود آرد ندارند
رییس شرکت غله و خدمات بازرگانی سبزوار هم با اشاره به این که نانوایان شهرستان کمبود آرد ندارند گفت: حجم ذخیره گندم در سیلوها تکافوی تامین چندین ماه نیاز غذایی این منطقه را دارد.
مهدی فاضلی نیا افزود: امسال ۹۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان ۶ شهرستان واقع در غرب خراسان رضوی یعنی سبزوار، جغتای، ششتمد، داورزن، جوین و خوشاب خریداری شده است.
وی تصریح کرد: سالانه ۴۵ هزار تن گندم به منظور تولید آرد از سیلو و سایر مراکز ذخیره‌سازی به دو کارخانه آرد شهرستان سبزوار حمل می شود.
رییس شرکت غله و خدمات بازرگانی سبزوار گفت: به علت کیفیت خوب گندم منطقه، دیگر کارخانه‌های آرد شهرستان‌های خراسان رضوی نیز متقاضی استفاده از گندم منطقه غرب خراسان رضوی هستند.
فاضلی نیا افزود: همراهی نانوایی‌های سطح شهر با مصوبه کارگروه آرد و نان خراسان رضوی در توزیع صحیح آرد در واحدهای نانوایی بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

۲۹۸ نانوایی یارانه پز در شهرستان‌های سبزوار، داورزن، خوشاب و ششتمد فعال است که از این تعداد ۱۷۰ واحد نانوایی در شهر سبزوار فعالیت دارند.

اخبار مرتبط