رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹
  • الأحد ۸ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Sunday 25 October

مسئول امور باغبانی معاونت اداره کل و مدیریت جهاد کشاورزی سبزوار گفت: همزمان با فصل برداشت انار، ۶ هزار و ۲۰۰ تن محصول در این شهرستان برداشت شد. به گزارش عصر سبزوار، محمد عظیمی نژاد افزود: این مقدار محصول از ۶۰۰ هکتار انارستان سبزوار، با میانگین افزون بر ۱۰ تن در هر هکتار برداشت شده است. […]

مسئول امور باغبانی معاونت اداره کل و مدیریت جهاد کشاورزی سبزوار گفت: همزمان با فصل برداشت انار، ۶ هزار و ۲۰۰ تن محصول در این شهرستان برداشت شد.

به گزارش عصر سبزوار، محمد عظیمی نژاد افزود: این مقدار محصول از ۶۰۰ هکتار انارستان سبزوار، با میانگین افزون بر ۱۰ تن در هر هکتار برداشت شده است.

وی اظهار داشت: یکی از آفات باغهای انار، کرم گلوگاه است که مبارزه با آن به صورت بیولوژیک نیاز به همیاری باغداران دارد.

مسئول امور باغبانی معاونت اداره کل و مدیریت جهاد کشاورزی سبزوار تصریح کرد: عمده‌ترین ارقام تولیدی محصول انار در سبزوار شامل قرمز، خزر، شاهوار و ملس است.

گفتنی ست؛ انار میوه‌ای درختی و بومی مناطق شرقی ایران تا کوههای هیمالیا در شمال هند است. این میوه با دانه‌های قرمز و سفید رنگ به شیوه های تازه‌خوری، آب انار، رب انار، لواشک انار و مربای انار مصرف می‌شود.

پوست انار نیز به رنگهای قرمز و سیاه در ساختن رنگ‌های سنتی و دباغی پوست حیوانات کاربرد دارد. همچنین از انار سیاه و گل انار در امور درمانی استفاده می‌شود.

اخبار مرتبط