رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹
  • الأحد ۸ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Sunday 25 October
معاون‌ پژوهشی وزیر علوم در سبزوار خبر داد:

 اختصاص ۱۰ هکتار زمین برای احداث پردیس علم و فناوری سبزوار

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه بازدید از مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه حکیم سبزواری، گفت: ۱۹۵ مرکز رشد در کشور فعال است که شرکت‌های دانش بنیان در این مجموعه پارکها و مراکز رشد ایجاد شده است. به گزارش عصر سبزوار، دکتر غلامحسین رحیمی شعرباف افزود: دانشگاه حکیم سبزواری به عنوان دانشگاهی جامع […]

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه بازدید از مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه حکیم سبزواری، گفت: ۱۹۵ مرکز رشد در کشور فعال است که شرکت‌های دانش بنیان در این مجموعه پارکها و مراکز رشد ایجاد شده است.

به گزارش عصر سبزوار، دکتر غلامحسین رحیمی شعرباف افزود: دانشگاه حکیم سبزواری به عنوان دانشگاهی جامع و رشد یابنده به لحاظ علمی و تحقیقاتی در مقیاس ملی است و در سطح بالایی قرار دارد که واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد آن محدود است و باید مراکز رشد آن توسعه یابد.

وی تصریح کرد: دانشگاه حکیم سبزواری به منظور احداث پردیس علم و فناوری، ۱۰ هکتار زمین اختصاص داده است که باید با همیاری مسئولان شهری، فرمانداری ویژه، معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری و وزارت علوم، این پردیس در کنار دانشگاه شکل بگیرد.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری نیز در حاشیه بازدید معاون وزیر علوم از این دانشگاه گفت: هم اکنون ۴۰ واحد فناور در مرکز رشد دانشگاه حکیم سبزواری فعالیت دارند که برخی از این واحدها به مرحله تولید انبوه محصول رسیده‌اند.

دکتر علی اصغر مولوی افزود: مرکز رشد به منظور حمایت از کارآفرینان و دانش آموختگان دانشگاهی تأسیس شده است و با ارائه امکانات و تسهیلات عمومی، زمینه ایجاد شرکت‌های جدید را فراهم می‌کند.

وی تصریح کرد: این مرکز زمینه پذیرش واحدها را فراهم کرده است و با دادن امکانات به صاحبان ایده و برگزاری کلاس‌های آموزشی، مشاوره و بازاریابی شرایط تجاری سازی طرح‌ها را هموار می‌سازد.

گفتنی ست؛ مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه حکیم سبزواری اواخر سال ۱۳۹۳ به بهره برداری رسید و تاکنون اساسنامه، برنامه کاری پنج ساله، ساختار و آیین نامه ها و شورای مرکزی این مرکز به تصویب رسیده است.

اخبار مرتبط