رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹
  • الأحد ۸ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Sunday 25 October
معاون وزیر علوم در نشست با پژوهشگران سبزواری خبر داد:

تامین ۸۰ درصد نیاز کشور به اقلام کرونایی توسط پارک‌های علم و فناوری

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پارکهای علم و فناوری، شرکتهای دانش بنیان و مراکز رشد افزون بر ۸۰ درصد نیاز کشور به اقلام کرونایی را تامین کرده‌اند. به گزارش عصر سبزوار، غلامحسین رحیمی شعرباف در نشست با پژوهشگران دانشگاه حکیم سبزواری افزود: پارکهای علم و فناوری به علت اینکه از […]

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پارکهای علم و فناوری، شرکتهای دانش بنیان و مراکز رشد افزون بر ۸۰ درصد نیاز کشور به اقلام کرونایی را تامین کرده‌اند.

به گزارش عصر سبزوار، غلامحسین رحیمی شعرباف در نشست با پژوهشگران دانشگاه حکیم سبزواری افزود: پارکهای علم و فناوری به علت اینکه از زیر بنای علمی و فناورانه پیشرفته برخوردار بودند، توانستند در زمانی کوتاه در زمینه تولید اقلام کرونایی وارد عمل شوند.

وی ادامه داد: پارکهای علم و فناوری با درک اهمیت نیاز کشور به تامین اقلام بهداشتی و تجهیزات پزشکی، بلافاصله خط تولید جدیدی راه اندازی یا خط تولید موجود خود را متناسب با نیازها تغییر دادند.

وی با اشاره به اینکه از مزایای شرکت‌های دانش بنیان، انعطاف‌پذیری بالا و انطباق برای پاسخگو به نیازهاست، اظهار داشت: پارکهای علم و فناوری در صورتی که مبتنی بر فناوری پیچیده و پیشرفته تر کار نمی کردند، امکان تغییر خط تولید آنها وجود نداشت.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: تولید اقلام بهداشتی شامل ماسک، ملزومات بهداشتی و حفاظتی، ونتیلاتور و دستگاه اکسیژن ساز نمونه‌ای از تولیدات پارک‌های علم و فناوری بوده است.

گفتنی ست؛ ۴۳ پارک علم و فناوری در ایران فعال است که ۴۰ پارک وابسته به وزارت علوم بوده و ۳ پارک نیز به سایر دستگاههای اجرایی کشور تعلّق دارد.

اخبار مرتبط