رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹
  • الأحد ۸ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Sunday 25 October
وقف به نیت اشتغال جوانان از نیازهای روز جامعه:

ثبت ۹ وقف جدید به ارزش ۹/۵ میلیارد تومان از ابتدای سال ۹۹ در سبزوار

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار گفت: وقف در حوزه اشتغالزایی جوانان، یکی از نیازهای روز جامعه است که واقفان و خیّران سبزواری باید به آن توجه ویژه داشته باشند. به گزارش عصر سبزوار، حجت الاسلام جعفر مهدوی خواه در نشست خبری به مناسبت دهه وقف، افزود: در صورتی که وقف به نیت اشتغالزایی […]

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار گفت: وقف در حوزه اشتغالزایی جوانان، یکی از نیازهای روز جامعه است که واقفان و خیّران سبزواری باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

به گزارش عصر سبزوار، حجت الاسلام جعفر مهدوی خواه در نشست خبری به مناسبت دهه وقف، افزود: در صورتی که وقف به نیت اشتغالزایی ثبت شود، از محل درآمد آن می‌توان با خرید تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای جوانان نیازمند اشتغال ایجاد کرد.

وی ادامه داد: علاوه بر وقف در حوزه اشتغال، وقف‌ هایی در حوزه های آموزشی، علمی، پژوهش، قرآنی، ورزشی، بهداشت و درمان، برگزاری مراسم اعیاد ائمه اطهار (ع)، ازدواج آسان و کمک به نیازمندان، از ضروریات جامعه است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار اظهار داشت: از ابتدای سال ۹۹ تاکنون، ۹ وقف جدید به نیت‌های ترویج مذهب تشیع، امور فرهنگی مساجد، احداث حسینیه، مسجد و خیّرات و مبرّات و به ارزش ۹/۵ میلیارد تومان در سامانه جامع موقوفات سبزوار ثبت شده است.

حجت الاسلام مهدوی خواه با اشاره به اقدامات حقوقی اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار، تصریح کرد: از ابتدای سال ۹۹، ۱ هزار و ۹۵۰ سند اجاره موقوفات تنظیم و به روز رسانی شده و در حوزه ثبتی نیز، ۳۲۴ برگ سند به مساحت ۹۲ هکتار برای موقوفات اخذ شده است.

وی با بیان اینکه یکی از اقدامات بسیار مهم اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار در ماه‌های اخیر، تهیه و توزیع بسته‌های حمایتی برای محرومان و آسیب دیدگان در کرونا بوده است، یادآور شد: این بسته‌ها در چندین مرحله و از محل عواید مختلف و جذب کمک‌های مردمی و سازمانی تهیه‌شده و بیش از ۶ هزار بسته معیشتی به دست نیازمندان رسیده است.

اخبار مرتبط