رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۸ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Tuesday 24 November

قاسم دارینی رئیس سازمان آرامستان های سبزوار در صفحه اینستاگرامی خود با اشاره به فوت همزمان یک زوج به علت مسافرت و یک مادر و فرزند به علت حضور در یک مهمانی دورهمی در سبزوار، در یادداشتی به شرح زیر حال و هوای این روزهای کرونایی آرامستان سبزوار را توضیح داد. کرونا این ویروس هزار […]

قاسم دارینی رئیس سازمان آرامستان های سبزوار در صفحه اینستاگرامی خود با اشاره به فوت همزمان یک زوج به علت مسافرت و یک مادر و فرزند به علت حضور در یک مهمانی دورهمی در سبزوار، در یادداشتی به شرح زیر حال و هوای این روزهای کرونایی آرامستان سبزوار را توضیح داد.

کرونا این ویروس هزار چهره شاید هنوز برای خیلی از مردم یک شوخی و برای بعضی دیگر اگر وجود داشته باشد، فقط برای همسایه است و کاری با آنها ندارد. اما شاید هیچکس به اندازه همکاران خاموش، شجاع، و البته فداکارم در سازمان آرامستان این قاتل جنایتکار را نشناسد، ویروسی که موذیانه همه جا هست و مشغول زمین‌گیر کردن مردمم.

کاش نمی‌دیدیم داغ پدر و مادری را که با رفتن به یک سفر غیر ضروری به فاصله چند روز فرزندانشان را یتیم کردند و تا ابد حسرت یک دیدار دیگر بر دل فرزندانشان ماند.

کاش نمی‌دیدیم پسر و مادری را که بخاطر حضور در یک جشن تولد ساده به فاصله یک روز پر کشیدند و خانواده ای را داغدار رفتنشان کردند.

شاید در روزهای اول شروع بحران این ذهنیت در میان مردم بود که بیشتر سالمندان بیمار، طعمه این ویروس جانی میشوند که هر کدامشان روزگاری چراغ راهی بودند و امروز عزیز و تاج سرما، اما کاش نمیدیدیم زنان و مردان جوانی را که شاید امید داشتند سالهای سال زنده بمانند و بالیدن فرزندانشان را ببینند، اما نشد که نشد که نشد.

کاش نمی‌دیدیم که شاید حضور در یک مجلس ترحیم دهها نفر از یک منطقه را درگیر این بیماری نمود و چند نفر را به کام مرگ فرستاد، باید یکبار برای همیشه باور کنیم که کرونا شوخی نیست و بی رحمانه در حال جان ستاندن است.

همکارانم در سازمان بدون تعطیلی آرامستان این روزها اندوهناک تر وخسته تر از قبل در حال تکریم اموات عزیز و صاحبان عزا هستند.

درخانه بمانیم که دیگر همکاران خدوم من در سازمان آرامستانها طاقت دیدن داغ های بیشتر از خانواده های همشهریان عزیز را ندارند.

مراقب باشیم، شاید یک بی مبالاتی و عدم رعایت موارد بهداشتی و فاصله اجتماعی از ما قاتلی بسازد که ده ها نفر از عزیزترین اشخاص زندگیمان را به کام مرگ بفرستیم، بی آنکه خودمان بدانیم.

کرونا این روزها وحشی تر از قبل جان میستاند، در خانه بمانیم.

اخبار مرتبط