رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۸ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Tuesday 24 November

فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران طی نامه ای به دکتر اسلامی وزیر راه و شهرسازی با یادآوری مشکلات و نواقص محور سبزوار – جوین در استان خراسان رضوی، خواستار رفع این نواقص شد. در همین راستا طی نامه ای به شماره ۷۹/۱۰۸/۴/۸/۱۳ مورخ ۱۵ مهر ۹۹ از جانب فرماندهی انتظامی ایران، خطاب به وزیر […]

فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران طی نامه ای به دکتر اسلامی وزیر راه و شهرسازی با یادآوری مشکلات و نواقص محور سبزوار – جوین در استان خراسان رضوی، خواستار رفع این نواقص شد.

در همین راستا طی نامه ای به شماره ۷۹/۱۰۸/۴/۸/۱۳ مورخ ۱۵ مهر ۹۹ از جانب فرماندهی انتظامی ایران، خطاب به وزیر راه و شهرسازی آمده است:

همانگونه که استحضار دارید محور سبزوار – جوین به طول ۱۰۲ کیلومتر یکی از محورهای پرتردد استان خراسان رضوی می باشد که به دلیل کوتاهی مسیر و دسترسی آسان و راه های ارتباطی بین استان های جنوب و جنوب شرق کشور به استان های خراسان شمالی و گلستان مورد استفاده قرار می گیرد به طوری که میزان تردد وسایل نقلیه در سال های ۹۸، ۹۷، ۹۶ و پنج ماهه ۹۹ تعداد ۹۶۷۱۳۷۱ دستگاه بوده و بر اثر حوادث رانندگی در محور مذکور تعداد ۲۱ نفر فوت و ۱۰۲ نفر مجروح شده اند.

در تاریخ ۹۹/۵/۳۱ در کیلومتر ۱۴ محور مذکور بر اثر برخورد یک دستگاه کامیون کشنده با ۱۳ دستگاه خودرو ۱۴ نفر فوت و ۱۱ نفر مجروح شده اند که با بررسی میدانی به عمل آمده مشکلات و نواقصی به شرح ذیل احصاء ، لذا خواهشمند است دستور فر مایید به منظور پیشگیری از تکرار حوادث مشابه اقدامات لازم جهت رفع مشکلات و نواقص مذکور معمول و نتیجه را به ناجا اعلام نمایند.
در ادامه این نامه به ع مورد از مشکلات حادثه آفرین این مسیر اشاره شده است.»

گفتنی است محور سبزوار – جوین بخشی از مسیر سبزوار – اسفراین – بجنورد بین دو استان خراسان رضوی و شمالی است که طرح چهاربانده کردن آن مدت هاست در دست اقدام است، اما به نظر می رسد این پروژه علی رغم اهمیت بالایی که دارد از چنان پیشرفت مناسبی برخوردار نیست.

شایان ذکر است، همانطور که در متن نامه فرماندهی انتظامی کشور آمده محور سبزوار – جوین اصلی ترین مسیری است که برای تردد مسافران و حمل و نقل بار در بین استان های جنوب شرقی با استان های شمال و شمال شرق کشور مورد استفاده قرار می گیرد. به نظر می رسد با توجه به این حجم بالای تردد، تسریع در چهاربانده کردن محور سبزوار – اسفراین و رفع تمام نقص های برشمرده شده در نامه فرماندهی انتظامی ایران، باید از اولویت های مهم ادارات کل راه و شهرسازی خراسان رضوی و خراسان شمالی و به طور کل وزارتخانه مربوطه باشد.

انتظار می رود رسانه های محلی و استانی نیز پیگیری های لازم را در این راستا داشته باشند.

اخبار مرتبط