رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۸ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Tuesday 24 November

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: ۹ هزار و ۳۲۲ بیمار مبتلا به دیابت در ۶ شهرستان از ۱۰ شهرستان غرب خراسان، شامل جوین، جغتای، خوشاب، داورزن، ششتمد و سبزوار، زیرپوشش خدمات درمانی و مراقبت قرار دارند. به گزارش عصر سبزوار، دکتر فاطمه نوده افزود: این میزان مبتلا به دیابت حدود چهار درصد از […]

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: ۹ هزار و ۳۲۲ بیمار مبتلا به دیابت در ۶ شهرستان از ۱۰ شهرستان غرب خراسان، شامل جوین، جغتای، خوشاب، داورزن، ششتمد و سبزوار، زیرپوشش خدمات درمانی و مراقبت قرار دارند.

به گزارش عصر سبزوار، دکتر فاطمه نوده افزود: این میزان مبتلا به دیابت حدود چهار درصد از جمعیت بالای ۳۰ سال شهری و روستایی شهرستانهای حوزه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار را در بر می گیرد.

وی ادامه داد: به منظور ارائه خدمات پزشکی، پرستاری و آموزشی به بیماران دیابتی، کلینیک تخصصی و فوق تخصصی و انجمن دیابت در سبزوار راه‌اندازی شده است.

دکتر نوده اظهار داشت: غربالگری دیابت برای افراد بیش از ۳۰ سال در مناطق روستایی و شهری غرب خراسان به صورت رایگان انجام می‌شود و بیماران دیابتی از سوی پزشکان در ۱۳ مرکز خدمات جامع سلامت، مورد مراقبت و درمان قرار می‌گیرند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تصریح کرد: با توجه به افزایش شیوع ویروس کرونا، رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی از سوی شهروندان به ویژه بیماران مبتلا به دیابت ضروری است.

اخبار مرتبط