رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۸ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Tuesday 24 November

معاون سازمان استان و مدیر جهاد کشاورزی سبزوار گفت: سطح کشت گلخانه‌ای در سبزوار از ۳۰ هزار مترمربع در سال ۱۳۹۲، به بیش از ۱۲۰ هزار مترمربع در سال ۱۳۹۹ افزایش یافته و رشد ۴ برابری را تجربه کرده است. به گزارش عصر سبزوار، علی اصغر امانیان افزود: کشت محصولات به صورت گلخانه‌ای، علاوه بر کاهش […]

معاون سازمان استان و مدیر جهاد کشاورزی سبزوار گفت: سطح کشت گلخانه‌ای در سبزوار از ۳۰ هزار مترمربع در سال ۱۳۹۲، به بیش از ۱۲۰ هزار مترمربع در سال ۱۳۹۹ افزایش یافته و رشد ۴ برابری را تجربه کرده است.

به گزارش عصر سبزوار، علی اصغر امانیان افزود: کشت محصولات به صورت گلخانه‌ای، علاوه بر کاهش مصرف آب و افزایش بهره‌وری، افزایش تولید در واحد سطح را نیز به همراه دارد.

وی با اشاره به بحران منابع آب، توسعه کشت گلخانه‌ای را، از اولویت‌های مدیریت جهاد کشاورزی سبزوار عنوان و تصریح کرد: در این راستا، تلاش کرده ایم به منظور توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی، با صدور پروانه رایگان و ارائه تسهیلات قرض‌ الحسنه، از طرح‌های گلخانه‌ای در مقیاس‌های کوچک، حمایت کنیم.

معاون سازمان استان و مدیر جهاد کشاورزی سبزوار اظهار داشت: عمده محصولات تولیدی در واحد‌های گلخانه سبزوار، گوجه فرنگی، خیار، فلفل دلمه، سبزیجات و نشای محصولات است.

امانیان با اشاره به صادرات بخشی از محصولات تولیدی گلخانه‌های سبزوار، یادآور شد: پارسال بیش از ۶۰۰ تن گوجه فرنگی از سبزوار به کشور‌های آسیای میانه، روسیه و عراق صادر شد.

اخبار مرتبط