رفتن به بالا

بزرگترین مجموعه خبری غرب خراسان

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۸ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Tuesday 24 November

معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان سبزوار گفت: بر اساس دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا تمام مدارس و کلاس های درس حضوری شهرستان سبزوار در سطح شهرها و روستاها از روز شنبه اول آذر ماه تا دو هفته بعد(نیمه آذرماه) تعطیل خواهد بود و فرآیند آموزش همچون هفته های گذشته به صورت مجازی […]

معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان سبزوار گفت: بر اساس دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا تمام مدارس و کلاس های درس حضوری شهرستان سبزوار در سطح شهرها و روستاها از روز شنبه اول آذر ماه تا دو هفته بعد(نیمه آذرماه) تعطیل خواهد بود و فرآیند آموزش همچون هفته های گذشته به صورت مجازی و از طریق شبکه شاد و برنامه های شبکه های صدا و سیما و درسنامه پیگیری خواهد شد.

به گزارش عصر سبزوار، اسماعیل نصرآبادی با بیان اینکه فلسفه و هدف اصلی از دو هفته تعطیلی مدارس کاهش ترددها و ایاب و ذهاب است و ما بایستی تمامی تلاش خود را در جهت حفظ سلامت خود و همشهریان عزیز و کمک به نظام سلامت داشته باشیم، اظهار داشت: ارائه خدمت به دانش اموزان و ارباب رجوع متوقف نخواهد شد و کادر اداری آموزش و پرورش به صورت یک سوم حضور خواهند داشت، ولی خواهش ما این است که از مراجعات غیرضرور خودداری شود و وظیفه مدیران مدارس با پاسخگویی و اطلاع رسانی دقیق این است که شرایطی را فراهم کنند تا همکاران حداقل مراجعه به اداره را داشته باشند.

وی بابیان اینکه با توجه به آموزش های تلویزیونی، از مدیران محترم به ویژه در مدارس روستایی انتظار داریم تا این برنامه ها را در اختیار دانش آموزان قرار دهند، افزود: هیچ یک از مدارس و آموزشگاه های غیر دولتی از این قاعده مستثنا نبوده و در صورت برگزاری کلاس حضوری برخورد لازم صورت خواهد پذیرفت.

وی ادامه داد: مدیران و کادر اجرایی مدارس برای پیگیری استمرار آموزش های مجازی برای همه دانش آموزان به نحو مطلوب برنامه ریزی کنند.

نصرآبادی اظهار کرد: با توجه به کسب رتبه های بی نظیر و برتر در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ از همه دست اندرکاران این امر تقدیر ویژه دارم و از مدیران، معاونین، مشاوران و خاصه دبیران متوسطه دوم و اولیاء و دانش اموزان خواهش می کنم با تلاش مضاعف و برنامه ریزی دقیق شرایط حفظ رتبه نخست استان در سال آینده را نیز فراهم نمایند.

وی با بیان اینکه حوزه آموزش ابتدایی و دانش آموزان پایه اول ابتدایی نیاز توجه بیشتر و دقیق تر دارد. و هیچ دانش آموزی نبایستی از آموزش محروم باشد و رصد مسائل آموزشی تک تک دانش اموزان توسط مدیر مورد انتظار است، خاطر نشان کرد:  آموزش حضوری تعطیل است ولی آموزش و پرورش فرزندان عزیزمان تعطیل بردار نیست و بایستی به صورت مجازی و اموزش ترکیبی این امر تحقق یابد و در این امر از افراط و تفریط پرهیز شود.

وی تصریح کرد: در پایان برای حفظ سلامت همشهریان عزیز نظام تعلیم و تربیت، تمام ظرفیت موجود را به کار خواهد گرفت.

اخبار مرتبط